Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W otwartej strefie dziennej miejsce na narożnik wyznaczono tuż przy oknie. Dzięki temu zmieścił się tu także praktyczny stół. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.

W otwartej strefie dziennej miejsce na narożnik wyznaczono tuż przy oknie. Dzięki temu zmieścił się tu także praktyczny stół. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 13 marz 2015 15:44 (aktualizacja: 27 marz 2015 09:51)

Narożnik w małym salonie. Sprawdź jak go ustawić

Urządzając mały salon należy optymalnie wykorzystać dostępny metraż. Doskonale w tej roli sprawdzi się narożnik. Zobaczcie, jak można ustawić ten praktyczny mebel.

Narożniki cieszą się ostatnią dużą popularnością. Wielu z nas decyduje się by zastąpić nim tradycyjny zestaw wypoczynkowy. To bowiem rozwiązanie bardzo praktyczne, które wbrew pozorom zajmuje o wiele mniej miejsca niż kanapa z fotelem lub aż dwoma fotelami. Idealnie zatem sprawdzi się na niewielkim metrażu.

Aby zachować jak najwięcej wolnej przestrzeni najlepiej ustawić narożnik przy ścianie. Dosunięcie mebla pozwoli maksymalnie zagospodarować dostępną przestrzeń, dając kilka dodatkowych metrów na np. dodatkowy stolik kawowy.

Osoby, które lubią mieć wolną ścianę na skrzyniowe meble w salonie, służące do wyeksponowania rodzinnych pamiątek czy też przechowywania ulubionych książek czy płyt, śmiało mogą umiejscowić swój narożnik pod oknem. Takie rozwiązanie ciekawie podkreśli aranżowaną przestrzeń.

Do małych wnętrz idealne będą narożniki z tzw. szezlongiem. Bardzo wygodnie się na nich wypoczywa, a element naroży, będący długim siedziskiem doskonale zastępuje tradycyjną leżankę czy fotel, który zajmuje o wiele więcej miejsca.

Jeśli nie macie jednak przekonania czy narożnik sprawdzi się również w waszym salonie, obejrzyjcie naszą galerię wnętrz. Przygotowaliśmy ją z nadzieją, iż każdy znajdzie tu garść inspiracji dla stworzenia swego wymarzonego miejsca do wypoczynku.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA