W otwartej strefie dziennej miejsce na narożnik wyznaczono tuż przy oknie. Dzięki temu zmieścił się tu także praktyczny stół. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

W otwartej strefie dziennej miejsce na narożnik wyznaczono tuż przy oknie. Dzięki temu zmieścił się tu także praktyczny stół. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
13 marz 2015 15:44

Narożnik w małym salonie. Sprawdź jak go ustawić

Urządzając mały salon należy optymalnie wykorzystać dostępny metraż. Doskonale w tej roli sprawdzi się narożnik. Zobaczcie, jak można ustawić ten praktyczny mebel.

Narożniki cieszą się ostatnią dużą popularnością. Wielu z nas decyduje się by zastąpić nim tradycyjny zestaw wypoczynkowy. To bowiem rozwiązanie bardzo praktyczne, które wbrew pozorom zajmuje o wiele mniej miejsca niż kanapa z fotelem lub aż dwoma fotelami. Idealnie zatem sprawdzi się na niewielkim metrażu.

Aby zachować jak najwięcej wolnej przestrzeni najlepiej ustawić narożnik przy ścianie. Dosunięcie mebla pozwoli maksymalnie zagospodarować dostępną przestrzeń, dając kilka dodatkowych metrów na np. dodatkowy stolik kawowy.

Osoby, które lubią mieć wolną ścianę na skrzyniowe meble w salonie, służące do wyeksponowania rodzinnych pamiątek czy też przechowywania ulubionych książek czy płyt, śmiało mogą umiejscowić swój narożnik pod oknem. Takie rozwiązanie ciekawie podkreśli aranżowaną przestrzeń.

Do małych wnętrz idealne będą narożniki z tzw. szezlongiem. Bardzo wygodnie się na nich wypoczywa, a element naroży, będący długim siedziskiem doskonale zastępuje tradycyjną leżankę czy fotel, który zajmuje o wiele więcej miejsca.

Jeśli nie macie jednak przekonania czy narożnik sprawdzi się również w waszym salonie, obejrzyjcie naszą galerię wnętrz. Przygotowaliśmy ją z nadzieją, iż każdy znajdzie tu garść inspiracji dla stworzenia swego wymarzonego miejsca do wypoczynku.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • monia, 2018-03-22 11:09:33

    Elegancja to dla mnie podstawa dlatego wybrałam narożnik heven, ta elegacja jest świetna
  • grażka, 2015-08-06 08:35:39

    Większość narożników w sklepach jest raczej sporych gabarytów i trudno je zmieścić, jeżeli się mieszka w bloku i ma sie salon o wielkości 12m2. Ja długo szukałam małego, zgrabnego narożnika o długości do 210cm. Ale udało się-kupiłam model \"praga\".

POLECAMY W SERWISACH