W eleganckim saloniku szary narożnik na lekkich nóżkach uzupełnia wygodny fotel. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

W eleganckim saloniku szary narożnik na lekkich nóżkach uzupełnia wygodny fotel. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
16 lip 2016 14:49

Narożnik w salonie. 15 najlepszych pomysłów z polskich domów

Wybierając rodzaj wypoczynku do salonu coraz częściej decydujemy się na narożnik. Czy słusznie?

Przy zakupie mebli wypoczynkowych do salonu pierwszym kryterium, jakim się kierujemy jest ich estetyka. Ważne, by wybrany przez nas model był nie tylko ładny, ale i pasował do przyjętej przez nas koncepcji stylistycznej wnętrza. Z jednej strony oznacza to, że powinien on wpasować się w wybraną przez nas kolorystykę salonu czy też jego nowoczesny bądź klasyczny wystrój lub też kontrastować z nim, jako mocny kontrapunkt całej aranżacji. Z drugiej – że jego gabaryty powinny pasować również do rozmiarów przestrzennych naszego salonu. Zbyt duży wypoczynek w małym pomieszczeniu, czy zbyt mała sofa w dużym – bez względu na swój wygląd, na pewno nie będę pasować do otoczenia. Wręcz przeciwnie – zepsują każdą aranżację.

Wybierając rodzaj wypoczynku do salonu coraz częściej decydujemy się na narożnik. Czy słusznie? Z pewnością tak skoro dostępne na rynku modele są nie tylko ładne, ale też bardzo funkcjonalne. Wyposażone w wiele funkcji relaksu, zapewniają wypoczynek na najwyższym poziomie. Gwarantują to ruchome zagłówki, wysuwane podnóżki - osobne dla każdego siedziska, ministoliki na pilota czy filiżankę kawy, a nawet dodatkowe półki na książki i prasę.

Wiele z nich wyposażone jest także w funkcje spania - idealną, gdy mamy gości. Poza tym narożnik bardzo dobrze prezentują się zarówno w małych, jak i dużych wnętrzach, a dostępna na rynku oferta pozwala nam w pełni dopasować ich gabaryty do metrażu naszego pokoju dziennego.

Jeżeli jeszcze nie jesteście przekonani do tego rozwiązania, zajrzyjcie do naszej galerii. Zebraliśmy w niej zdjęcia salonów z narożnikiem w roli głównej. Wszystkie ona pochodzą z polskich domów i dostępne są na polskim rynku meblowym.

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • Gość, 2018-01-12 16:29:47

  z jakiego sklepu pochodzi narożnik z pierwszego zdjęcia? orientuje się ktoś?
 • ola, 2016-09-08 22:58:21

  Też chcę mieć narożnik, tak jak mówisz Agata do salonu super sprawa.
 • Olga, 2016-09-07 07:41:21

  Tez lubię narożniki:) Co do wyboru tkaniny to tak jak piszesz trzeba zwracać uwagę jaka to ma być i wybierać te łatwo czyszczące szczególnie przy dużej rodzinie;)
 • Agata, 2016-08-02 07:28:50

  Oczywiście, że narożnik jest najodpowiedniejszą opcją, szczególnie jesli ma się sporą rodzinę i dużo przyjaciół. Ja robiłam na zamówienie, pod wymiar taki jaki chcieliśmy no i na co warto zwrócić przede wszystkim uwagę poza wyborem koloru tkaniny, także na jej rodzaj!

POLECAMY W SERWISACH