W jasnym, przestronnym wnętrzu duża narożna kanapa zajęła reprezentacyjne miejsce. Zarówno jej rozmiar, jak i uspakajający kolor podkreślają wypoczynkowy charakter wnętrza. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

W jasnym, przestronnym wnętrzu duża narożna kanapa zajęła reprezentacyjne miejsce. Zarówno jej rozmiar, jak i uspakajający kolor podkreślają wypoczynkowy charakter wnętrza. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
15 cze 2015 13:23

Narożnik w salonie. 15 pomysłów z polskich domów

Narożnik w salonie to coraz częściej spotykane rozwiązanie w polskich domach. Zajmuje bowiem stosunkowo niewiele miejsca, gwarantując przy tym idealny wypoczynek.

Narożniki cieszą się ostatnio dużym zainteresowaniem. Wielu z nas decyduje się na ich zakup, zastępując nim tradycyjny zestaw wypoczynkowy. To bowiem rozwiązanie nie tylko modne, ale też niezwykle funkcjonalne. Narożnik bowiem, wbrew pozorom, zajmuje o wiele mniej miejsca niż cały zestaw wypoczynkowy, który zazwyczaj składa się z sofy i dwóch foteli. O wiele łatwiej jest też go wpasować w aranżację naszej przestrzeni - zwłaszcza, gdy nie mamy jej zbyt dużo.

Aby zachować jak najwięcej wolnej przestrzeni w aranżacji naszego salonu, najlepiej jest ustawić narożnik przy ścianie. Dosunięcie mebla pozwoli na maksymalne zagospodarowanie przestrzeni, dając kilka dodatkowych metrów np. na stolik czy regał na ulubione książki.

Mając do dyspozycji więcej przestrzeni śmiało możemy ustawić narożnik po środku pomieszczenia. W ten sposób stanie się on głównym elementem wystroju naszego salonu, a co za tym idzie zastąpi wszelkiego rodzaju dekoracje. Rozwiązanie te szczególnie sprawdzi się w otwartych strefach dziennych, gdzie narożnik może stać się subtelną granicą między kuchnią a salonem.

Na rynku odnajdziemy także wiele modeli przeznaczonych na różne powierzchnie. Do małych wnętrz idealne będą narożniki z tzw. szezlongiem. Bardzo wygodnie się na nich wypoczywa, a element naroży, będący długim siedziskiem doskonale zastępuje tradycyjną leżankę czy fotel, który zajmuje o wiele więcej miejsca. W dużych sprawdzą się systemy modułowe pozwalające stworzyć dowolną, niczym nieograniczoną liczbę siedzisk, a także w pełni spersonalizować tradycyjną sofę.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • zien, 2015-06-19 17:06:23

    gorszego bezguścia dawno nie widziałem, kto to projektuje niewidomi????

POLECAMY W SERWISACH