Zielona sofa trzyosobowa i fotel z kolekcji IKEA Stockholm. Fot. IKEA.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Zielona sofa trzyosobowa i fotel z kolekcji IKEA Stockholm. Fot. IKEA.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
16 marz 2016 15:16

Nie bój się koloru! 7 inspirujących pomysłów na zielone kanapy

Warto postawić na kolor w mieszkaniu, i to nie tylko na wiosnę. Dzisiaj polecamy najładniejsze meble wypoczynkowe w kolorze Irlandii.

Choć wielu z nas obawia się, że kolorowe meble wypoczynkowe nie będą pasowały do wystroju wnętrza, wprowadzą za dużo chaosu, nie zgrają się z innymi elementami wyposażenia, to naprawdę nie warto się ich bać. Odpowiednio dobrane sprawią, że pokój dzienny zyska nowe życie, przestanie być bezbarwny i nudny jak z katalogu, a zyska nową energię. Lepiej również odda charakter i osobowość właścicieli.

Jak jednak wybrać odpowiedni kolor i model? Pamiętajmy, aby nie wprowadzać do wnętrza kilku intendywnych barw. Jeśli decydujemy się na zieleń, zadbajmy, aby nie miała konkurencji - najlepiej sprawdzą się w stonowanym neutralnym otoczeniu, na tle bieli czy szarości. Dobierzmy starannie nie tylko kolor ścian czy mebli, ale także dodatki: wybierając je w sklepie warto mieć ze sobą chociażby zdjęcie kanapy (w idealnej wersji próbkę tkaniny) aby móc łatwo porównać czy kolory będą do siebie pasowały.

Pamiętajmy też, że kolorowe meble to bardzo mocny akcent we wnętrzu. W związku z tym nie znoszą tłoku - zawsze będą się lepiej prezentowały w minimalistycznym otoczeniu i bez nadmiaru dekoracji, dodatków czy innych mebli.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH