Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Niesymetryczny regał zagospodarowuje całą ścianę, pełniąc funkcję praktyczną i dekoracyjną zarazem. Aranżację ożywia modna sofa w butelkowym kolorze. Fot. Hulsta.

Niesymetryczny regał zagospodarowuje całą ścianę, pełniąc funkcję praktyczną i dekoracyjną zarazem. Aranżację ożywia modna sofa w butelkowym kolorze. Fot. Hulsta.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 18 lis 2014 15:11 (aktualizacja: 28 lis 2014 10:39)

Nowoczesne meble do salonu: sofy, fotele, meblościanki

Moda na nowoczesne meble nieprzerwanie króluje na salonach. I nic w tym dziwnego. Znakomicie się prezentują, a poza tym występują w wielu formach, wzorach i kolorach.

Decydując się na nowoczesną aranżację salonu, powinniśmy pamiętać, że główną cechą tego stylu jest prostota. Zwłaszcza, iż podczas zakupów jesteśmy kuszeni bogactwem form, materiałów i kolorów. Mnogość rozwiązań powoduje, że często zapominamy o konsekwencji i stosujemy wiele nowoczesnych, często niespójnych ze sobą elementów w jednym wnętrzu. Istnieje delikatna granica między oryginalną a kiczowatą aranżacją. Dlatego przy zakupie mebli i dodatków warto pamiętać, że „obfitość budzi przesyt”, jak zauważył Tytus Liwiusz – radzi projektantka Dorota Kuplińska z Ambasady Wnętrz.

Kolor i kształt mebli

Zanim zakupimy meble do salonu skonfrontujmy pragnienie posiadania super modnej żółtej sofy z naszymi potrzebami i – przede wszystkim – warunkami lokalowymi. Kolorystyka mebli powinna być nie tylko modna, lecz także spójna z naszymi upodobaniami oraz barwami dominującymi we wnętrzu. Dokonując odpowiednich zabiegów kolorystycznych możemy podnieść walory estetyczne salonu. Na przykład, modne i ponadczasowe połączenie bieli z czernią, wymaga zachowania odpowiednich proporcji, z ewidentną przewagą jednej barwy. Natomiast popularną w aranżacjach szarość, dobrze jest przełamać kolorem. Wystarczy odrobina turkusu, żółci lub czerwieni w elementach dekoracyjnych – podpowiada Dorota Kuplińska.

Rozsądna moda

Zdrowy umiar należy zachować również przy wyborze form mebli. Stolik kawowy inspirowany kształtem muszli w zupełności wystarczy dla podkreślenia nowoczesnego charakteru salonu. Nie ma więc potrzeby powielania tego motywu, by z oryginalnego nie stał się nieopacznie kiczowaty.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA