Niesymetryczny regał zagospodarowuje całą ścianę, pełniąc funkcję praktyczną i dekoracyjną zarazem. Aranżację ożywia modna sofa w butelkowym kolorze. Fot. Hulsta.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Niesymetryczny regał zagospodarowuje całą ścianę, pełniąc funkcję praktyczną i dekoracyjną zarazem. Aranżację ożywia modna sofa w butelkowym kolorze. Fot. Hulsta.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
18 lis 2014 15:11

Nowoczesne meble do salonu: sofy, fotele, meblościanki

Moda na nowoczesne meble nieprzerwanie króluje na salonach. I nic w tym dziwnego. Znakomicie się prezentują, a poza tym występują w wielu formach, wzorach i kolorach.

Decydując się na nowoczesną aranżację salonu, powinniśmy pamiętać, że główną cechą tego stylu jest prostota. Zwłaszcza, iż podczas zakupów jesteśmy kuszeni bogactwem form, materiałów i kolorów. Mnogość rozwiązań powoduje, że często zapominamy o konsekwencji i stosujemy wiele nowoczesnych, często niespójnych ze sobą elementów w jednym wnętrzu. Istnieje delikatna granica między oryginalną a kiczowatą aranżacją. Dlatego przy zakupie mebli i dodatków warto pamiętać, że „obfitość budzi przesyt”, jak zauważył Tytus Liwiusz – radzi projektantka Dorota Kuplińska z Ambasady Wnętrz.

Kolor i kształt mebli

Zanim zakupimy meble do salonu skonfrontujmy pragnienie posiadania super modnej żółtej sofy z naszymi potrzebami i – przede wszystkim – warunkami lokalowymi. Kolorystyka mebli powinna być nie tylko modna, lecz także spójna z naszymi upodobaniami oraz barwami dominującymi we wnętrzu. Dokonując odpowiednich zabiegów kolorystycznych możemy podnieść walory estetyczne salonu. Na przykład, modne i ponadczasowe połączenie bieli z czernią, wymaga zachowania odpowiednich proporcji, z ewidentną przewagą jednej barwy. Natomiast popularną w aranżacjach szarość, dobrze jest przełamać kolorem. Wystarczy odrobina turkusu, żółci lub czerwieni w elementach dekoracyjnych – podpowiada Dorota Kuplińska.

Rozsądna moda

Zdrowy umiar należy zachować również przy wyborze form mebli. Stolik kawowy inspirowany kształtem muszli w zupełności wystarczy dla podkreślenia nowoczesnego charakteru salonu. Nie ma więc potrzeby powielania tego motywu, by z oryginalnego nie stał się nieopacznie kiczowaty.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • monika, 2015-08-04 09:18:54

    ja już mam dość ikeowskiego stylu, przejadł mi się. Za to wyszukuję okazji w sklepach internetowych.
  • basiek, 2014-12-04 11:06:17

    Dobrze jest kupić jeden mebel w modnym czy niespotykanym kolorze/wzorze, a poza tym postawić na klasykę. Ja mam w salonie fotel wzorowany na morskiej muszelce z Mega Mebli, a reszta wystroju utrzymana jest w stonowanych barwach i wzornictwie (Ikea w roli głównej ;)

POLECAMY W SERWISACH