Grafiki przedstawiające rozbawione twarze wnoszą do wnętrza dużo pozytywnej energii. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Grafiki przedstawiające rozbawione twarze wnoszą do wnętrza dużo pozytywnej energii. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
10 wrz 2014 10:39

Nowoczesny salon. Najciekawsze projekty polskich architektów

Maksimum wolnej przestrzeni, ograniczona ilość dekoracji i funkcjonalność – to cechy salonu w stylu nowoczesnym. Zobaczcie, jak wygląda to w praktyce.

W nowoczesnym salonie nie ma miejsca na zbędne meble czy przypadkowe dodatki. Trzymanie się tej zasady jest konieczne, aby wyczarować prostotą aranżację, w której tak ważne jest zachowanie jak największej powierzchni wolnej przestrzeni. Dlatego też w nowoczesnym budownictwie eliminuje się zbędne ściany, np. oddzielające kuchnię od salonu.

Właściciele starszych lokali nie muszą jednak burzyć ścian, aby nadać wnętrzu przestronności. Znakomicie sprawdzą się np. lustra czy halogenowe oświetlenie. Wybierając meble i akcesoria zdecydujmy się na te o prostej formie. Aby nie zagracać przestrzeni liczbę dekoracji ograniczmy do minimum sięgając tylko po ozdoby, o jak najmniej wymyślnym wyglądzie.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • ceramika design, 2014-09-13 02:15:08

    Przydałby się nieco bardziej awangardowy stolik kawowy, bo ten ze zdjęcia niezbyt dobrze komponuje się z resztą aranżacji.

POLECAMY W SERWISACH