Czarny zestaw wypoczynkowy organizuje w salonie strefę wypoczynkową. Został o ustawiony tak, by siedząc tu można było zarówno oglądać telewizję, jak i podziwiać płonący w kominku ogień. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Czarny zestaw wypoczynkowy organizuje w salonie strefę wypoczynkową. Został o ustawiony tak, by siedząc tu można było zarówno oglądać telewizję, jak i podziwiać płonący w kominku ogień. Projekt: Agnieszka Ludwinowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
17 wrz 2014 12:23

Nowoczesny salon - wybierz czarną kanapę

Są wytworne, eleganckie i szykowne. Czarne sofy, narożniki i zestawy wypoczynkowe podkreślą charakter każdego wnętrza. Zobaczcie jak można je ustawić we własnym salonie.

Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w naszym domu. Urządzając go musimy więc pamiętać o tym by dobrze się prezentował się. Elegancki, wytworny i szykowny sprawi, iż będziemy czuć się w tu naprawdę dobrze.

Efekt ten można osiągnąć na wiele różnych sposobów. Nic jednak nie zapewnia takiej wykwintności jak nieśmiertelny duet bieli i czerni. Te dwa uniwersalne kolory – razem czy osobno – zagwarantują aranżacyjny sukces. Wykorzystać je można na wiele sposobów. My proponujemy dziś sofy, narożniki oraz zestawy wypoczynkowe w czarnym kolorze.

Czerń to barwa, którą należy stosować ze szczególnym wyczuciem. Żaden bowiem inny kolor, tak bardzo nie pomniejsza optycznie naszych wnętrz, budując przy tym dość nieprzyjazną aurę. Nadmiar czerni przytłacza, tłamsi, wprowadza w pesymistyczny nastrój. Najlepiej więc łączyć ją z jasnymi kolorami – bielą, szarościami, beżami.

Wybierając czarną sofę do salonu należy również pamiętać, iż będzie ona dość mocnym akcentem stylistycznym w naszym wnętrzu. Warto więc wybrać taki model, który sam w sobie stanie się dekoracją salonu. Zwróćmy uwagę na rodzaj tapicerki, głębokość siedzisk a nawet rodzaj nóżek. Jeżeli nasz wypoczynek ma być jedynym meblem w salonie postawmy na elegancką skórę i duże, obszerne siedziska.

Należy także zadbać o to, by nasza sofa, narożnik czy zestaw wypoczynkowy zostały dopasowane do wielkości naszego salonu, a co za tym idzie dobrze ustawiona. Ważne to jest, by optymalnie zagospodarować dostępna przestrzeń. Jak zrobić to najlepiej? Zobaczcie naszą galerię.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Wolon, 2018-03-21 16:40:29

    Połączenie czerni z bielą daje jeszcze lepszy efekt w nowoczesnych wnetrzach
  • krzysztof, 2018-02-17 21:31:17

    Witam, która firma produkuje wypoczynek umieszczony na pierwszym zdjęciu?

POLECAMY W SERWISACH