Designerskie, czarne meble oraz dodatki. Fot. BoConcept

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Designerskie, czarne meble oraz dodatki. Fot. BoConcept
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Zacharewicz-Łukaszuk
24 kwi 2018 17:55

Odważ się postawić na czerń

Czerń, dawniej symbolizująca smutek i mrok, w XX wieku zyskała nowy wymiar. Za sprawą ikonicznych projektów Coco Chanel, stała się synonimem wyrafinowanego smaku, luksusu i elegancji. Dziś króluje w świecie mody. Odważnie wkracza też do wnętrz, rzucając wyzwanie wszechobecnej bieli.

Czerń we wnętrzach jeszcze do niedawna występowała tylko w postaci detali. Jej zastosowanie "w większych dawkach", np. na ścianach, budziło obawy. Dziś zagościła w naszych domach, nadając im wyrazisty charakter. Jak umiejętnie zaaranżować czarne wnętrze, by uniknąć efektu przytłoczenia?

Okiem eksperta

Czerń to propozycja, która najlepiej sprawdza się w dużych, dobrze oświetlonych pomieszczeniach. To kolor, który wprowadza nutę ekstrawagancji i wnosi zupełnie nową jakość. Wiele osób boi się zastosowania czerni na ścianach, uważając, że wnętrze stanie się ponure i przygnębiające. Aby tego uniknąć, warto wprowadzić kontrastujące dodatki, które ożywią stylizację. Barwa ta bardzo dobrze prezentuje się w towarzystwie złota lub srebra, tworząc z nimi zestawienia pełne elegancji - radzi Kamil Maślanka z BoConcept Warszawa.

Czerń to doskonała alternatywa dla bieli, szarości i pasteli. Pozwala przełamać monotonię stonowanych barw i stworzyć wyjątkowe aranżacje, które przykują spojrzenia. Wyposażenie w tym kolorze świetnie sprawdzi się we wnętrzach utrzymanych w różnych stylach - minimalistycznym, skandynawskim, klasycznym czy loftowym.

Królowa na salonach, czyli jak wybrać kanapę

Magia detali

W niewielkich pomieszczeniach, czerń najlepiej wprowadzić przy pomocy mebli i dodatków, ponieważ kolor ten optycznie pomniejsza przestrzeń. Istnieje wiele możliwości, aby przemycić czerń do wnętrza: od akcesoriów, poprzez meble, aż po ramy okienne czy włączniki świateł.

Designerskie, czarne meble oraz dodatki są dostępne m.in. w ofercie BoConcept Warszawa.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH