Kolekcja skrzyniowa Movie i tapicerowana Novel. Fot. Bydgoskie Meble

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Kolekcja skrzyniowa Movie i tapicerowana Novel. Fot. Bydgoskie Meble
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
21 kwi 2016 09:21

Piękny salon: dowiedz się jak tworzyć udane połączenia


Podpowiadamy, jak umiejętnie połączyć ze sobą meble skrzyniowe i tapicerowane, aby salon nabrał wyjątkowego charakteru.

Urządzenie przyjaznego, atrakcyjnego i jednocześnie praktycznego wnętrza może wydawać się trudne, ale są sposoby, aby ten proces ułatwić oraz zdecydowanie uprzyjemnić. Udane inspiracje aranżacyjne można czerpać z wielu źródeł, niemniej najlepiej przyjrzeć się gotowym propozycjom i odkryć tajemnice ich uroku. Podpowiemy, na czym opiera się pomysł aranżacyjny kilku wnętrz i w jaki sposób uzyskane wskazówki przenieść do swojego wnętrza.

Zabawa konwencjami – to proste!

Potwierdzamy – wnętrze nie musi być utrzymane w jednym stylu, aby było piękne. Umiejętne łączenie różnych mebli skrzyniowych, tapicerowanych i dodatków sprawia, że pomieszczenie zyskuje niepowtarzalny charakter. Meble inspirowane różnymi trendami można ze sobą połączyć w bardzo udany sposób, tworząc klimatyczne wnętrze. Aby uniknąć aranżacyjnego chaosu, warto w meblach utrzymanych w różnych konwencjach znaleźć wspólny mianownik tak, jak ma to miejsce w prezentowanym połączeniu kolekcji skrzyniowej LAVIANO i tapicerowanej KENYA.

Sofa KENYA odznacza się niebywałym komfortem, ukrytym w klasycznym, bardzo eleganckim meblu. – powiedział Maciej Melwiński, Brand Manager IMS Sofa – Miękkie linie jej podłokietników idealnie komponują się z kształtem nóg brył LAVIANO. Dzięki subtelnym podobieństwom, aranżacja prezentuje się spójnie, wnosząc do wnętrza stylową harmonię.

Kolekcja LAVIANO łączy w sobie klasycznie zrównoważoną formę – wykorzystanie ciemnego koloru drewna z nowoczesnym połyskiem frontów. – dodaje Karolina Marach, Starszy specjalista ds. sprzedaży marki Bydgoskie Meble skrzyniowe – Przenikające się trendy świetnie się uzupełniają, a połączenie ich z sofą KENYA oraz stylowymi dodatkami podkreśla elegancki wystrój wnętrza.

Poszukiwania wspólnego mianownika

Komponując ze sobą meble skrzyniowe i tapicerowane warto zwrócić uwagę na rolę szczegółów. Dobrze skomponowane ze sobą detale sprawiają, że wnętrze jest zrównoważone i nie ma w nim miejsca na drażniące niekonsekwencje. Przykładem tego, jak harmonijnie połączyć meble skrzyniowe z wypoczynkowi jest aranżacja kolekcji MOVIE i NOVEL.

Meble skrzyniowe MOVIE dostępne są w dwóch atrakcyjnych wybarwieniach, które z powodzeniem urządzą wiele wnętrz. Aby w umiejętny i przemyślany sposób połączyć je z meblem tapicerowanym, warto drewniane nóżki sofy dopasować kolorystyczne do wybarwienia mebli skrzyniowych. Detal w postaci drewnianych nóżek pasujących kolorem do brył skrzyniowych sprawia, że całość aranżacji zyskuje pożądany, wspólny mianownik.

Udane połączenia aranżacyjne można zatem osiągnąć, poszukując w meblach wspólnych kształtów lub dobierając detale w kolorach towarzyszącej kolekcji. Dzięki tym zabiegom wnętrza zyskują spójny, przyjazny charakter, zachęcając do spędzania w nich czasu.

Źródło: Bydgoskie Meble

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH