• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
08 marz 2009 20:17

„Pleciony” urok mebli

Moda na meble wykonane z egzotycznych surowców, tj. rattanu, bambusa, abaki czy hiacyntu wodnego, nie przemija.

Rattanowy zestaw „Diamond Main” z kolekcji „Novica” w ofercie firmy Rattanpol charakteryzuje się lekką wizualnie, modernistyczną formą, którą akcentują metalowe elementy – nóżki oraz część oparcia. Dzięki nim podkreślono również ażurową konstrukcję brył. Z jednej strony całość prezentuje lekkość stylistyczną, z drugiej jednak strony bryły są masywne, o kształcie kubełkowatym (sofa i fotele o szerokich podłokietnikach, harmonizujących z dolną częścią mebla) bądź geometrycznym (stolik okolicznościowy).

Rattanpol
fot. Rattanpol

Sypialnia „Milano” z kolekcji „Linea Classica” (oferta – firma Rattan Prestige) wykonana jest z maty rattanowej oraz z drewna egzotycznego ayous. Sypialnia dostępna jest w 12 wybarwieniach. Jej charakterystyczną cechę stanowi połączenie prostej, minimalistycznej formy z wizualną masywnością (szeroka oskrzynia, niskie, szerokie nóżki, horyzontalna forma szafki nocnej integranej z łóżkiem). Jednocześnie delikatnie zaokrąglone linie nadają całości pewnej dozy lekkości.

Rattan Prestige
fot. Rattan Prestige

„2010” z kolekcji „Scand” (nowość z 2006 r.) to jedna z najlepiej sprzedających się sypialni firmy Wilimex. Powodzenie zawdzięcza przede wszystkim prostej, kubicznej formie oraz zestawieniu naturalnego drewna z wyplotem rattanowym. Wysokie nóżki mebli i ciekawe rozwiązanie wezgłowia łóżka („trójwymiarowe” dzięki zagłówkom, których wysokość może być regulowana) sprawiają, że całość prezentuje się delikatnie.

Wilimex
fot. Wilimex

Oto łóżko-wyspa z prawdziwym rozmachem! Niemalże kolisty kształt łóżka to rewelacja nie tylko pod względem wygody! To prostota na pograniczu estetycznego wyrafinowania – nie wiadomo dokładnie, gdzie kończy się łóżko... (ogromne wezgłowie-ściana). Tak duża powierzchnia łóżka oraz jego kształt zwracają uwagę na motyw splotu rattanowego. Forma łóżka odpowiada trendom prezentowanym na targach w Mediolanie w ub.r. Na zdjęciu – sypialnia „Nuovo” z kolekcji „Innovation” firmy Rattan Prestige.

Prestige
fot. Rattan Prestige

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • pluteq, 2009-11-18 14:03:56

  Kolekcja Rattan Prestige rzeczywiscie wyglada niesamowicie!
 • klaudia, 2009-05-29 22:57:58

  Rattan Prestige - meble naprawdę piękne i chyba najlepsi w Polsce
 • kaktus, 2009-03-09 10:17:32

  Rattan Prestige - świeteni i stylowo, ale pewnie drogo, skoro nie podają cen.

POLECAMY W SERWISACH