• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
16 lut 2012 08:39

Pomysł na... salon w bieli!

Biały to jeden z najbardziej uniwersalnych i najmodniejszych kolorów we wnętrzach. Świeży, lekki i nowoczesny, sprawdzi się zwłaszcza w pokoju dziennym.

Modny, ale trudny

1. Biel to kolor uniwersalny, doskonale sprawdzi się we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych, jak również w tych urządzonych w stylu skandynawskim czy nawet rustykalnym.
2. Nawet jeśli lubisz biel, pokój dzienny nie musi być monochromatyczny – biel świetnie komponuje się np. z drewnem, z czernią i szarością, a także z mocnymi barwami, takimi jak soczysta zieleń czy głęboki fiolet.
3. Przy aranżacji wnętrz monochromatycznych baw się fakturami, strukturami, odcieniami i światłem.
4. Warto jednak pamiętać, że biały w połączeniu z mocnym kolorem zawsze stanie się tłem, starannie dobieraj więc towarzystwo do bieli.
5. Pamiętaj, że w białym otoczeniu każdy kolorowy przedmiot oddziałuje z wielką siłą – zwracaj uwagę na detale i bądź konsekwentny w ich doborze.
6. W białych wnętrzach bardziej widać nieporządek i chaos, przemyśl wybór koloru, jeśli jesteś bałaganiarzem czy np. miłośnikiem zwierząt.
7. Najprostszym sposobem na białą aranżację salonu jest na pewno pozostawienie tego koloru na ścianach. Dobrze sprawdzą się też białe meble – zarówno sofy, narożniki czy fotele, jak i regały, stoliki kawowe, szafki telewizyjne czy półki, które stworzą efekt przestronności i lekkości.
Etap Sofa
Sofa Grand Vario marki Etap Sofa, www.etap-sofa.pl.

Kolekcja mebli tapicerowanych Wonder – nowość w ofercie HF Helvetia Furniture, www.helvetia.com.pl.

HF Helvetia Furniture
fot. HF Helvetia Furniture

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH