Prosta forma eleganckiego zestawu wypoczynkowy Mondo nawiązuje do stylu skandynawskiego. Fot. Gala Collezione

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Prosta forma eleganckiego zestawu wypoczynkowy Mondo nawiązuje do stylu skandynawskiego. Fot. Gala Collezione
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
15 marz 2018 10:37

Salon towarzyski - 5 pomysłów na meble

Modnie i funkcjonalnie urządzony salon jest doskonałym miejscem do wspólnej zabawy z przyjaciółmi. Aby przyjęcie było udane, a goście zadowoleni potrzebne są wygodne meble i... odrobina dobrego humoru.

Polacy słyną z gościnności, w swoich domach chętnie urządzamy nie tylko kameralne spotkania przy kawie, ale również wystawne przyjęcia. Jednak aranżacja salonu, w którym podejmujemy gości rządzi się pewnymi zasadami. Oprócz wygody nad co dzień salon towarzyski musi również cieszyć oko i robić wrażenie na gościach ciekawym wystrojem.

Zanim zaczniemy aranżować salon z myślą o urządzaniu w nim przyjęć, warto zastanowić się, w jaki sposób najchętniej bawimy się z naszymi gośćmi. Czy wolimy biesiadować przy suto zastawionym stole, czy też wolimy zasiadać na sofie. Jeśli preferujemy pierwszą opcję, niezastąpiony w strefie dziennej będzie duży stół i wygodne krzesła. Warto wybrać mebel z rozkładanym blatem, co nie ograniczy nas w ilości przyjmowanych gości. Niezastąpiona może okazać się również pojemna witryna, w której pomieścimy kieliszki i eleganckie szło, przygotowane na specjalne okazje.

Przyjęcia w strefie wypoczynkowej to nowoczesny i zarazem modny dziś sposób spędzania czasu z przyjaciółmi. W takiej konwencji zarówno domownicy, jak i goście czują się swobodniej. Niezastąpiona w tym wypadku będzie duża i wygodna sofa. W małym pomieszczeniu najlepiej sprawdzi się narożnik, który nie zajmuje wiele miejsca, natomiast oferuje sporo miejsca do siedzenia. Duży salon warto wyposażyć w meble modułowe, które dają możliwość łatwej zmiany konfiguracji ustawienia. Poszczególne elementy zestawu możemy łączyć lub rozdzielać tworząc mebel idealnie dopasowany do potrzeb wnętrza.

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Michalina z wa-wy, 2018-03-15 14:39:41

    Mój od niedawna robi wrażenie i to na każdym. Od trzech tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką pięknej sofy glamour z tapicerką velvet. Sofa jest rozkładana, zatem mam dodatkowe miejsce do przenocowania gości no i ma cudny liliowy kolor i to jest to czego szukałam prawie pół roku.

POLECAMY W SERWISACH