Antwerpen to kolekcja unikalnych brył w wyjątkowym kolorze modrzew sibiu jasny zaprojektowanych z najwyższą dbałością o detale. Fot. Black Red White.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Antwerpen to kolekcja unikalnych brył w wyjątkowym kolorze modrzew sibiu jasny zaprojektowanych z najwyższą dbałością o detale. Fot. Black Red White.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
04 sie 2015 10:40

Salon w stylu klasycznym. 15 pięknych aranżacji

Urządzając salon w stylu klasycznym warto nadać mu nieco nowoczesnego charakteru. Zobaczcie jak to zrobić.

Jest elegancki i reprezentacyjny, a jego wystrój cechuj dobry smak. Salon w stylu klasycznym, bo o nim mowa, to kwintesencja wytworności ubrana w zdobne formy. I choć nie zawsze jest on w modzie, to najnowsze trendy aranżacyjne zwracają się ku tradycji, a co za tym idzie klasycznej konwencji aranżowania wnętrz.

Świadczy o tym nie tylko tak modny styl vintage, ale też i oferta z jaką wychodzą ku nam producenci mebli i dodatków. Oferowane na rynku meble na różne sposoby nawiązują do klasycznych wzorców wystrojów wnętrz, czerpiąc inspiracje zarówno z wytwornego stylu francuskiego, jak i bardziej sielskich rozwiązań w stylu prowansalskim czy angielskim stylu country.

Wśród propagowanych wzorców dominują ponadczasowe beże i brązy, zdobne formy mebli oraz naturalne, szlachetne materiały. To one powinny stać się kanwą do urządzenia salonu w tej właśnie konwencji.

Beże i brązy to ciepłe barwy, które mają nie tylko ponadczasowy charakter, ale też nieodłącznie kojarzą się ze spokojem i stabilizacją. Działając uspokajająco budują familiarną atmosferę wnętrza, nie pozbawiając go jednak przynależnej tego typu przestrzeniom dystynkcji.

Dostojny wizerunek klasycznego salonu ociepla drewno. Wykonane z tego naturalnego i szlachetnego materiału meble zachowują subtelne linie. Charakterystyczne cokoły, pilastry oraz liczne rzeźbienia zdobią komody i witryny utrzymane w klasycznej konwencji.

Aranżując przestrzeń inspirowaną stylem klasycznym nie trzeba jednak sztywno trzymać się tej konwencji. Zabawa formą, ciepłymi kolorami czy gra drewna z kamieniem to doskonały sposób na nadanie klasyce całkiem nowego oblicza. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH