Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kolekcja mebli Kent została stworzona z myślą o miłośnikach klasycznych wnętrz, nawiązujących swoim wystrojem do stylistyki poprzednich epok. Fot. Black Red White.

Kolekcja mebli Kent została stworzona z myślą o miłośnikach klasycznych wnętrz, nawiązujących swoim wystrojem do stylistyki poprzednich epok. Fot. Black Red White.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 25 maj 2015 13:52

Salon w stylu klasycznym. Tak możesz go urządzić

Współcześnie klasyka interpretowana jest na wiele sposobów, a wnętrza w stylu klasycznym balansują na pograniczu tradycji a nowoczesności. Stanowią one ciekawe wariacje na temat sztuki wzorniczej lat minionych.

Jest elegancki, wytworny, a przy tym niezwykle stonowany. Salon w stylu klasycznym to kwintesencja dobrego smaku ubrana w ponadczasowe formy. Związany z manierą wieków minionych, czerpie twórczo z tradycji, odnosząc się nie tylko do wyszukanych, zdobnych form, ale też naturalnych, szlachetnych materiałów. Należy o tym szczególnie pamiętać decydując się na salon w tej właśnie konwencji.

W klasycznym salonie dominują beże i brązy. Te ciepłe barwy mają nie tylko ponadczasowy charakter, ale też nieodłącznie kojarzą się ze spokojem i stabilizacją. Działając uspokajająco budują familiarną atmosferę wnętrza, nie pozbawiając go jednak przynależnej tego typu przestrzeniom dystynkcji.

Dostojny wizerunek klasycznego salonu ociepla drewno. Wykonane z tego naturalnego i szlachetnego materiału meble zachowują subtelne linie. Charakterystyczne cokoły, pilastry oraz liczne rzeźbienia zdobią komody i witryny utrzymane w klasycznej konwencji.

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA