Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Szare, nowoczesne sofy i ściana, na której wisi telewizor wprowadzają do przestronnego wnętrza wrażenie równowagi. Projekt: Karolina i Artur Urban. Fot. Bartosz Jarosz.

Szare, nowoczesne sofy i ściana, na której wisi telewizor wprowadzają do  przestronnego wnętrza wrażenie równowagi. Projekt: Karolina i Artur Urban. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 21 sie 2014 13:32 (aktualizacja: 22 sie 2014 10:27)

Salon w szarościach. Zobaczcie pomysły na modne wnętrze

Elegancki, zimny i wyszukany, a do tego dość często stosowany. Szary kolor – bo o nim mowa - wykorzystany w pokoju dziennym może nadać mu szykowny wygląd. Zobaczcie pomysły na salon w tym neutralnym kolorze.

Monochromatyczny, spokojny i stonowany szary uznawany jest za jedną z najbardziej praktycznych i ponadczasowych barw. Symbolizuje solidność, wysokie kompetencje i profesjonalizm, ale też konserwatyzm. Idealnie komponuje się z każdym kolorem, a szczególnie dobrze wygląda w zestawieniu z intensywnymi odcieniami. Jest formą bariery ochronnej, która odgradza nas od świata i otoczenia. Kolor ten odpręża, wycisza i uspokaja, ale nieodpowiednio zastosowany - w nadmiarze - może powodować izolację od otoczenia, smutek i znużenie. Warto więc stosować szarość z pewnym dystansem.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA