Niedużą kawalerkę urządzono  niezwykle pomysłowo. Dzięki temu na małej przestrzeni udało się zmieścić nie tylko kuchnię z salonem, ale też jadalnię oraz oddzieloną pół ścianką sypialnię. Projekt: Łukasz Sabat. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Niedużą kawalerkę urządzono niezwykle pomysłowo. Dzięki temu na małej przestrzeni udało się zmieścić nie tylko kuchnię z salonem, ale też jadalnię oraz oddzieloną pół ścianką sypialnię. Projekt: Łukasz Sabat. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
18 lut 2015 10:14

Salon wielofunkcyjny. Zobacz jak zagospodarować małą przestrzeń

Jak połączyć salon z bawialnią, sypialnią czy gabinetem? Zobaczcie sprytne rozwiązania projektantów wnętrz.

Niewielkich rozmiarów salon często musi spełniać kilka funkcji na raz. Być biurem, jadalnią, bawialnią, a nawet sypialnią. Jak go urządzić, by przy okazji nie zagracić przestrzeni. Z pomocą jak zawsze przyjdą projektanci wnętrz.

Salon z domowym biurem

Kącik biurowy najlepiej jest urządzić w salonie. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno na większych, jak i mniejszych przestrzeniach. I jak na tych pierwszych najkorzystniej jest rządzić go po prostu w kącie pomieszczenia. Można też pokusić się o nieco większe biurko, wygodny fotel czy nawet regał na książki czy biurowe gadżety.

Trudniej jest jednak wygospodarować takie miejsce w małym salonie. Tu często musimy uciekać się do minimalistycznych form naszych mebli. Dobrym rozwiązaniem będzie łączeni funkcji – stół jadalniany, a nawet barek można śmiało wykorzystać w roli biurka.

Salon z sypialnią

Salon połączony z sypialnią wcale nie musi oznaczać tradycyjnej wersalki, którą nocą będziemy traktować jako miejsce do spania. Śmiało możemy zdecydować się na duże, dwuosobowe łóżko - wystarczy tylko odpowiednio zaplanować rozstawienie pozostałych sprzętów.

Łącząc sypialnię z salonem warto zatem wydzielić tzw. aneks sypialniany. Należy jednak subtelnie oddzielić go od części dziennej. Tu z pomocą przyjdą przesuwne drzwi, kotary czy parawany. Ich wybór zależy od naszych potrzeb i oczekiwań.

W naszej galerii znajdziecie gotowe aranżacje salonów wielofunkcyjnych.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH