Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Krzesła w strefie jadalnianej są w tym samym kolorze co ściana w wypoczynkowej części salonu. Seria Neve e Ciclamino marki Callesella. Fot. Callesella.

Krzesła w strefie jadalnianej są w tym samym kolorze co ściana w  wypoczynkowej części salonu. Seria Neve e Ciclamino marki Callesella. Fot. Callesella.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 23 cze 2014 08:03

Salon z jadalnią. Jak połączyć dwie funkcje w jednym pokoju?

W wielu domach salon i jadalnia znajdują się w jednym pomieszczeniu. Dlatego też wystrój obu tych stref powinien harmonizować ze sobą tworząc zintegrowaną całość.

Aranżacja salonu z jadalnią powinna być spójna i utrzymana w tej samej stylistyce. Bez względu na styl, w jakim tworzymy wystrój zawsze musi znaleźć się w nim stół i krzesła. Najwygodniej będzie zarezerwować dla nich najbliższą kuchni część salonu. Jednak z powodzeniem można ustawić je w rogu, bądź też na środku pokoju dziennego.

Meble jadalniane mogą być z tej samej kolekcji co salonowe, jednak najciekawszy efekt uzyskamy wybierając inne wyposażenie. Zawsze jednak powinno ono pasować do dominującego wystroju salonu, czy to na zasadzie podobieństwa, czy kontrastu. Wszystko zależy od tego, w jakim stopniu jadalnia ma być wyeksponowana. Odrębność strefy jadalnianej można podkreślić także dodatkami: dywanem, innym rodzajem parkietu lub specjalnym oświetleniem. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA