Otwarta na salon kuchnia urządzona została w tej samej bazie kolorystycznej co reszta domu. Ociepla ją drewno w postaci forniru. Projekt: Kamila Paszkiewicz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Otwarta na salon kuchnia urządzona została w tej samej bazie kolorystycznej co reszta domu. Ociepla ją drewno w postaci forniru. Projekt: Kamila Paszkiewicz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
11 marz 2015 12:30

Salon z kuchnią i jadalnią. 20 zdjęć wnętrz z polskich domów

Otwarta strefa dzienna to niezwykle popularne rozwiązanie. Zobaczcie jak kuchnię, salon i jadalnię łączą architekci wnętrz.

Otwarta strefa dzienna to bardzo modne rozwiązanie. Cieszy się dużą popularnością zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach w bloku. To bowiem przestrzeń miła i przyjazna w aranżacji. Daje o wiele więcej możliwości kreacji wnętrza niż zamknięte pomieszczenia, a przy tym o wiele lepiej się prezentuje.

Pozbawiona sztucznie stworzonych barier strefa dzienna pozwala nie tylko optycznie powiększyć przestrzeń całego lokum – dodając mu co najmniej kilka metrów kwadratowych, ale też funkcjonalnie ją zagospodarować. Bez zbędnych podziałów i dodatkowych ścian, nasze wnętrze może wyglądać naprawdę imponująco.

Urządzając salon z kuchnią i jadalnią trzeba jednak przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim zabudowa kuchenna nie może zdominować całego wnętrza. Wręcz przeciwnie – musi doskonale się w nie wtopić. Należy zatem pamiętać, by meble kuchenne pasowały do wystroju całej strefy dziennej.

Należy także zadbać o spójną koncepcję wystroju dla wszystkich stref użytkowych. Ważny jest zarówno dobór kolorów, jak i materiałów wykończeniowych. Trzeba też pamiętać o proporcjach między poszczególnymi strefami - jadalnia nie powinna być większa od salonu czy kuchni.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH