W otwartej strefie dziennej miejsce na narożnik wyznaczono tuż przy oknie. Dzięki temu zmieścił się tu także praktyczny stół. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

W otwartej strefie dziennej miejsce na narożnik wyznaczono tuż przy oknie. Dzięki temu zmieścił się tu także praktyczny stół. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
20 maj 2015 13:50

Sofa w małym salonie. Tak urządzają Polacy

Wygodna kanapa to podstawa wyposażenia każdej strefy wypoczynkowej. Jeżeli zastanawiacie się jaką sofę wybrać do niedużego salonu, koniecznie zobaczcie co wybrali inni.

Nieduża przestrzeń salonu często wymaga od nas dużo większej pomysłowości, niż by się to mogło wydawać. Jej aranżacja wcale też nie jest taka prosta, jak w przypadku dużych pomieszczeń. Bo choć wydaje się, iż do mniejszego pomieszczenia, będziemy potrzebować po prostu mniej mebli, to przecież nie możemy zrezygnować z podstawowego wyposażenia.

Co więc zrobić, by maksymalnie zagospodarować dostępną przestrzeń? Często wystarczy odpowiednio dobrać zestaw mebli wypoczynkowych oraz ustawić je tak, by optycznie nie zamykały przestrzeni salonu.

Wybierając sofę do salonu nie możemy zapominać o jej wyglądzie. Ważny jest rodzaj tapicerki, kolor, a także forma. Dlatego zastanówmy się czy lepiej wybrać model w skórze czy tkaninie, w intensywnym kolorze czy raczej stonowanych barwach: modnych szarościach czy tradycyjnych beżach.

Dużą rolę odgrywa dla nas także sama forma mebla. Niektórzy z nas zwracają się ku bardziej klasycznym wzorcom - z charakterystycznymi pikowaniami obić, obłymi formami podłokietników czy zaokrągleniami, a nawet drewnianymi nóżkami. Inni sięgają po nowoczesny design, który cechuje przede wszystkim oryginalność przestronnych modułów przeznaczonych do dowolnego łączenia.

Często też wyznacznikiem wyboru rodzaju wypoczynku do naszego salonu staje się sam typ mebla: dwuosobowa sofa, sofa trzyosobowa, narożnik lub gotowy zestaw. I choć wszystkie te kryteria są niezmiernie istotne przy meblowaniu naszego wnętrza, to najważniejsze jednak wydaje się dopasowanie naszego wymarzonego wypoczynku do metrażu salonu, którego ma być on przecież głównym elementem. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku małych przestrzeni dziennych w niewielkich domkach jednorodzinnych oraz mieszkaniach w bloku.

Aby ułatwić Wam to zadanie przygotowaliśmy tę galerię zdjęć. Wybraliśmy najciekawsze, naszym zdaniem, aranżacje niedużych salonów, które dzięki odpowiedniemu wkomponowaniu w ich przestrzeń mebli wypoczynkowych, nabrały przysłowiowego „oddechu”. Wszystkie pochodzą z polskich domów i są wynikiem twórczej pracy naszych rodzimych architektów i projektantów.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Architekt, 2015-06-19 17:09:21

    Tak to prawda beznadzieja, propozycje z targu w Kepnie badziewie ale tak nie jest są piekne aranżacje i ładne meble tylko architekci ich nie wpisuja bo nie dostają \"doli\" od sprzedawców...Wpisują te meble które sa opłacone przez sprzedajacych 10-15-20 % dla architekta i nie liczy się design, piękno tylko kasa dla \"architekta\" To tak swiecki zwyczaj tylko polski...
  • jode, 2015-05-28 12:02:45

    Fajnie.Czy wlasiciele maja kota?

POLECAMY W SERWISACH