W eleganckim salonie obszerny narożnik w szarym kolorze stanowi centrum aranżacji. Projekt: Agata Piltz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

W eleganckim salonie obszerny narożnik w szarym kolorze stanowi centrum aranżacji. Projekt: Agata Piltz. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
14 sty 2016 15:49

Sofa w salonie. Postaw na modne szarości

Szary kolor szturmem podbił nasze wnętrza. Zobaczcie jak prezentują się sofy w salonach w tym modnym kolorze.

Odpowiednio dobrana sofa, aby spełnić nasze oczekiwania musi zarówno zdobić salon, jak i zapewnić wygodę podczas wypoczynku. Dlatego szukając odpowiedniego dla nas modelu, zwróćmy uwagę na dwa podstawowe kryteria wyboru: walory estetyczne oraz komfort użytkowania. 

Przy zakupie mebli wypoczynkowych do salonu pierwszym kryterium, jakim się kierujemy jest po prostu ich wygląd. Wśród bogatej gamy wypoczynków, jakie oferują nam producenci, odnajdziemy m.in. sofy, 2, 3, a nawet 2,5-osobowe, narożniki, zestawy wypoczynkowe oraz meble modułowe. Dobór odpowiedniego dla nas modelu powinien być podyktowany metrażem naszego salonu. Obowiązuje tu prosta zasada: im większa przestrzeń pokoju dziennego, tym większy meble wypoczynkowy. Pamiętajmy przy tym, że narożnik doskonale sprawdzi się w małych wnętrzach, a dodatkowy fotel potrzebuje naprawdę dużo miejsca.

Jeśli chodzi o kolorystykę największą popularnością cieszą się modele w tak modny w tym sezonie kolorze szarym. I choć barwa ta kojarzy się z minimalistycznymi, chłodnymi wnętrzami, to przecież szary jest jednym z najbardziej neutralnych kolorów. Dzięki temu doskonale wtapia się w każdą aranżację. Idealnie komponuje się bielą i czernią, pasuje do chłodnych błękitów i kobiecych róży, ale współgra z naturalnymi beżami i brązami. Stawiając zatem na szarości uczynimy nasz salon nie tylko modnym, ale też ponadczasowym i uniwersalnym.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH