Stolik z mchem projektu Malita Just Wood. Fot. materiały prasowe.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Stolik z mchem projektu Malita Just Wood. Fot. materiały prasowe.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
18 sie 2016 09:40

Stół z mchem: zobacz niezwykły projekt Polaków

Czy ograniczać się tylko stawiając rośliny na parapecie? Czy popularne „doniczki” muszą stanowić jedyne źródło tlenu w domu? Już nie! Są inne rozwiązania pozwalające na wzbogacenie mieszkania w zielone płuca.

Pod lupą - MECH
Można spotkać go w lesie - oczywiste dla większości z nas. Miękka faktura kojarzy się z czymś przyjemnym, odprężającym, czymś czego w dzisiejszych czasach poszukujemy najbardziej. Ale co jeśli chcielibyśmy ten kawałek lasu zabrać ze sobą? Oczywiście można pomalować ściany w kolorze zielonym czy też wykorzystać wiele dostępnych fototapet i wybrać ten idealny, dosłownie imitujący mech w lesie albo zastosować atrapę z tworzywa sztucznego. Te rozwiązania w większości nie są satysfakcjonujące. Można zatem pójść o krok dalej czyli... zaaplikować mech. Jak? Nic prostszego!

Mech bliżej nas - rozmaite rozwiązania
W naszych domach widok kompozycji kwiatowych na bazie mchu już nas nie dziwi. Jednak całe ściany pokryte mchem to już zupełnie innowacyjne podejście projektantów. W 2015 roku mogliśmy zauważyć, że mech zaczął być szczególnie chętnie wykorzystywany w aranżacjach np. pojawiły się płytki z naturalnym mchem. Takie płytki można zamontować zarówno na ścianie, jak i na suficie! Co więcej można także nadać im odpowiedni kształt na przykład łezki, kółka albo nawet wprasować logo własnej firmy - idealne rozwiązanie dla miejsc usługowych i domów. Można także stworzyć dowolny, unikalny ekonapis z mchem w roli głównej. Najnowsze trendy idą jeszcze dalej. Chcąc poczuć mech pod stopami, interesująca może być wykładzina wykonana z mchu jako doskonała alternatywa do sztucznych wykładzin. Z powodzeniem może stanowić element wyposażenia łazienki przedłużając relaks po kąpieli.

Mech i kawa od rana. To jest to!
Najnowszym pomysłem na polskim rynku są stoliki firmy Malita Just Wood. Nowa marka, która tworzy swoje produkty z naturalnych materiałów, tym razem postawiła na mech. Takie zespolenie dwóch elementów mech-mebel idealnie pasuje do osób chcących być jeszcze bliżej natury. Zaprojektowany stolik z mchem daje bardzo wiele możliwości m.in. sprawia, że otoczenie wypełnia żywa energia, a dostępność różnych barw mchu umożliwia dopasowanie stolika do każdego rodzaju pomieszczeń. Chcesz aby w salonie dodatki były w kolorze turkusowym- mech też może taki być. Malita Just Wood posiada w swojej ofercie kilka kolorów. Także użytkowanie nie stanowi problemu, bowiem mech doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o wilgotności już 50%, więc nie wymaga dodatkowego nawodnienia.

Mech to jeden z najnowszych trendów wnętrzarskich, który prędko nie przeminie, tym bardziej że coraz więcej osób chce być eko i mieć w domu kawałek lasu. Jest to idealna alternatywa dla osób, które nie są fanami roślin doniczkowych a lubią mieć roślinność w pomieszczeniu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH