Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

  • Autor: Rafał Konopka
  • 15 marz 2016 11:42 (aktualizacja: 16 marz 2016 08:42)

Stoliki kawowe z betonu

Stolik kawowy to nieodłączny element zestawu wypoczynkowego. Wykonany z betonu mebel wprowadzi do salonu modny, industrialny klimat.

Stół to zdecydowanie jeden z najważniejszych mebli w każdym domu. To nie tylko miejsce spożywania posiłków, ale także rodzinnych spotkań, rozmów czy pracy. Podobnie jest z jego „młodszym bratem” – stolikiem kawowym. Pełni on rozmaite role – miejsca przyjmowania gości, podręcznego przybornika, czy nawet podnóżka. Nie należy jednak zapominać o jego funkcji dekoracyjnej – jest to przecież mebel salonowy.

Ciekawym pomysłem dla poszukujących niebanalnych aranżacyjnych rozwiązań są stoliki z betonu architektonicznego. Doskonale sprawdzą się we wnętrzach stylizowanych na poindustrialne, ale także w takich, których właściciele dopiero rozpoczynają swoją przygodę z betonem, jako elementem wystroju.

Projektanci marki Morgan & Möller stworzyli betonowe stoliki, które swoją nietuzinkową formą przyciągną miłośników współczesnego designu. 

Nazwa kolekcji jest połączeniem angielskiego słowa „montage” (montaż) z końcówką „er”, którą dodaje się przeważnie do nazw zawodów. „Montażystą” zostać może każdy, gdyż meble z tej serii są łatwe do samodzielnego złożenia. Każdy model składa się z elementów skręcanych za pomocą śrub i nakrętek motylkowych. Ten rodzaj stolika z pewnością spodoba się domowym majsterkowiczom. Ze względu na nieduże gabaryty mebla nie musimy obawiać się o jego ciężar. Specjalna metoda natryskowa daje możliwość wykonywania cienkościennych elementów, co dodatkowo obniża wagę stolika.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA