Zobacz galerię [2 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Rafał Konopka
15 marz 2016 11:42

Stoliki kawowe z betonu

Stolik kawowy to nieodłączny element zestawu wypoczynkowego. Wykonany z betonu mebel wprowadzi do salonu modny, industrialny klimat.

Stół to zdecydowanie jeden z najważniejszych mebli w każdym domu. To nie tylko miejsce spożywania posiłków, ale także rodzinnych spotkań, rozmów czy pracy. Podobnie jest z jego „młodszym bratem” – stolikiem kawowym. Pełni on rozmaite role – miejsca przyjmowania gości, podręcznego przybornika, czy nawet podnóżka. Nie należy jednak zapominać o jego funkcji dekoracyjnej – jest to przecież mebel salonowy.

Ciekawym pomysłem dla poszukujących niebanalnych aranżacyjnych rozwiązań są stoliki z betonu architektonicznego. Doskonale sprawdzą się we wnętrzach stylizowanych na poindustrialne, ale także w takich, których właściciele dopiero rozpoczynają swoją przygodę z betonem, jako elementem wystroju.

Projektanci marki Morgan & Möller stworzyli betonowe stoliki, które swoją nietuzinkową formą przyciągną miłośników współczesnego designu. 

Nazwa kolekcji jest połączeniem angielskiego słowa „montage” (montaż) z końcówką „er”, którą dodaje się przeważnie do nazw zawodów. „Montażystą” zostać może każdy, gdyż meble z tej serii są łatwe do samodzielnego złożenia. Każdy model składa się z elementów skręcanych za pomocą śrub i nakrętek motylkowych. Ten rodzaj stolika z pewnością spodoba się domowym majsterkowiczom. Ze względu na nieduże gabaryty mebla nie musimy obawiać się o jego ciężar. Specjalna metoda natryskowa daje możliwość wykonywania cienkościennych elementów, co dodatkowo obniża wagę stolika.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH