Szafka pod telewizor. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Szafka pod telewizor. Projekt: Agnieszka Hajdas-Obajtek. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
28 lip 2017 11:32

Szafka pod telewizor - 10 przykładów z polskich domów

Jaka powinna być współczesna szafka pod telewizor? Przede wszystkim liczy się jej funkcja, czyli dostosowanie mebla do wielkości telewizora i potrzeb sprzętu elektronicznego.

Sprzęt multimedialny można spotkać dosłownie w każdym domu. Zaawansowana technologia, coraz lepsze parametry odbioru obrazu i dźwięku, a także design samych odbiorników – niezwykle cienkie ekrany, proste, nowoczesne wzornictwo – sprawiają, że poszukujemy dla telewizorów odpowiednich mebli. Takich, które spełnią funkcję użytkową i będą ozdobą pokoju dziennego czy salonu, a równocześnie, wraz ze zmieniającymi się trendami i pojawiającymi się nowinkami technicznymi pozostaną zawsze na czasie. 

Stabilny, szeroki blat, o optymalnej głębokości 45-55 cm i wysokości około 50 cm zapewnią dobrą asekurację dla multimediów i komfort oglądania ulubionych programów. Ważne jest, aby szafka RTV była dopasowana wymiarami do wysokości mebli wypoczynkowych, by zasiadając przed telewizorem, użytkownik miał go zawsze w centrum pola widzenia. Należy zwrócić też uwagę na perforowane otwory usytuowane w tylnym panelu szafki – to rozwiązanie pozwoli na właściwą segregację oraz ukrycie niezbyt estetycznie wyglądających kabli.

Oferta rynkowa szafek RTV jest bardzo szeroka: od prostych modeli stojących, wyposażonych w praktyczne półki i szuflady, po ergonomiczne wiszące. Meble RTV mogą stanowić również 2-elementowy zestaw: stojąca szafka na urządzenie do odtwarzania i wiszący panel na ekran.

Zobacz także jak wykończyć ścianę za telewizorem

Szafki zaopatrzone w różnorodne półeczki, wnęki i przegrody pomieszczą kilka odtwarzaczy np. Blu-ray, DVD czy konsolę PlayStation, a dobra organizacja przestrzeni wewnątrz mebli umożliwi przechowywanie wielu kolekcji nagrań. Inną zaletą tych niewielkich brył jest wygodny system otwierania push to open. Jednak ich największym atutem jest prostota nienagannej formy i doskonałe wzornictwo, które koresponduje z najnowszymi trendami, a jednocześnie zachowuje cechy uniwersalizmu. Wykonane z naturalnych materiałów – drewna i oklein naturalnych, o powierzchniach wykończonych na połysk lub mat, w kolorystyce dębu burgundzkiego, dębu naturalnego czy orzecha stanowią godną oprawę dla szklanego ekranu, stwarzając ciekawą możliwość aranżacji strefy wypoczynku.

Źródło: Mebin

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH