W otwartym na dwie kondygnacje salonie szare sofy ustawione równolegle względem siebie stanowią jego główną ozdobę i najistotniejszy element wyposażenia. Projekt: Karolina i  Artur Urban. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

W otwartym na dwie kondygnacje salonie szare sofy ustawione równolegle względem siebie stanowią jego główną ozdobę i najistotniejszy element wyposażenia. Projekt: Karolina i Artur Urban. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
29 kwi 2015 11:53

Szara sofa w salonie. Tak urządzają Polacy

Elegancki i reprezentacyjny wygląd strefy wypoczynkowej zapewni odpowiednio dobrana kanapa. Sofa, fotel czy narożnik w modnym szarym kolorze z pewnością stanie na wysokości zadania.

Przy zakupie mebli wypoczynkowych do salonu pierwszym kryterium, jakim się kierujemy jest ich estetyka. Ważne, by wybrany zestaw był nie tylko ładny, ale i pasował do przyjętej przez nas koncepcji stylistycznej wnętrza.

Z jednej strony oznacza to, że powinien on wpasować się w wybraną przez nas kolorystykę salonu lub też kontrastować z nim, jako mocny kontrapunkt całej aranżacji. Z drugiej – że jego gabaryty powinny pasować również do rozmiarów przestrzennych naszego salonu. Zbyt duży narożnik w małym pomieszczeniu, podobnie jak zbyt mała sofa w dużym – bez względu na swój wygląd, na pewno nie będę pasować do otoczenia. Wręcz przeciwnie – zepsują każdą aranżację.

Zastanawiając się jaką sofę wybrać do naszej przestrzeni dziennej warto zdecydować się na modne już kolejny sezon szarości. Szary jest bowiem najbardziej neutralnym kolorem w całej palecie barw, a szerokie spectrum jego odcieni pozwoli dopasować go do każdej w zasadzie aranżacji. W nowoczesnym czy klasycznym stylu, minimalistycznie czy glamour - szary zawsze doskonale się odnajdzie. W jasnym czy ciemnym odcieniu - ważne, by meble wypoczynkowe spełniały nasze oczekiwania i pełniły funkcję relaksacyjną, a przede wszystkim zdobiły nasz salon.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH