Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W niedużym saloniku szary narożnik organizuje strefę wypoczynku. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.

W niedużym saloniku szary narożnik organizuje strefę wypoczynku. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 09 lis 2015 14:41 (aktualizacja: 13 lis 2015 11:34)

Szary narożnik do salonu. Najpiękniejsze realizacje

Szary kolor cieszy się niesłabnącą popularnością. Zobaczcie jak prezentują się narożniki w tym modnym kolorze.

Przy zakupie mebli wypoczynkowych do salonu pierwszym kryterium, jakim się kierujemy jest ich estetyka. Ważne, by wybrany przez nas narożnik był nie tylko ładny, ale i pasował do przyjętej przez nas koncepcji stylistycznej wnętrza.

Z jednej strony oznacza to, że powinien on wpasować się w wybraną przez nas kolorystykę salonu czy też jego nowoczesny bądź klasyczny wystrój lub też kontrastować z nim, jako mocny kontrapunkt całej aranżacji. Z drugiej – że jego gabaryty powinny pasować również do rozmiarów przestrzennych naszego salonu. Zbyt duży narożnik w małym pomieszczeniu, czy zbyt mała sofa w dużym – bez względu na swój wygląd, na pewno nie będę pasować do otoczenia. Wręcz przeciwnie – zepsują każdą aranżację.

Kolejna czynność to sprawdzenie komfortu użytkowania. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na konstrukcję mebli i materiały obiciowe. Wśród dostępnych tkanin najczęściej występują żakard, bawełna, cienki lub gruby welur, grubo tkana przędza bawełniana oraz chętnie wybierane nabuk lub skóra. Jako wypełnienie siedzisk stosuje się płaskie sprężyny oraz piankę poliuretanową. Ostatnio modne stały się siedziska wypełnione granulatem styropianowym, które dopasowują się do kształtu ciała, gdy na nich siadamy. Ważne, by meble wypoczynkowe spełniały nasze oczekiwania i pełniły funkcję relaksacyjną, a przede wszystkim zdobiły nasz salon.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA