Stolik z błękitnym szkłem. Fot. Malita Just Wood

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Stolik z błękitnym szkłem. Fot. Malita Just Wood
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
09 paź 2016 09:07

Urządzamy salon. Wybieramy stolik kawowy

O wnętrzach i aranżacjach można mówić wiele. Okazuje się, że lubimy nie tylko dobrze wyglądać, ale także modnie mieszkać.

Tylko w pierwszym półroczu tego roku powstało aż blisko 1300 nowych firm zajmującymi się wyrobem mebli. Prężnie rozwijające się i dopiero raczkujące firmy stanowią nierzadko źródło zaskakujących pomysłów.

Dzisiaj staramy się dowiedzieć co inspiruje debiutantów na rynku w tej dziedzinie. Pomaga nam w tym Ela Malita, właścicielka marki Malita Just Wood.

Inspiracja to trendy

Oczywiście inspiracją dla młodych projektantów przy tworzeniu nowych aranżacji są głównie obecnie panujące trendy. Rok 2016 sygnuje prostota, funkcjonalność i elegancja. Tegoroczne trendy kładą nacisk na kształt i kontrast barw. Wyraziste geometryczne kształty można znaleźć na ścianach, ale także w postaci paneli podłogowych, szklanych barwnych kafelków, poduszek, dywanów, obić foteli i sof.

Oprócz kształtu ważny jest także kolor. Dominują jasne barwy, pożądane są akcenty w odcieniu pudrowego różu i błękitu, warto również przełamywać biel i sterylność pomieszczeń wyrazistym kontrastem i intensywnymi barwami, które ożywiają przestrzeń.

Ciekawym rozwiązaniem jest tutaj wybór jaskrawych kafelków jako przełamanie bieli kuchni. Punktem wyjścia projektów są nie tylko panujące trendy. Motywem wiodącym bardzo często jest nic innego jak najbliższe otoczenie.

Źródłem naszej siły jest natura

Wszystko co nas otacza stanowi niekończące źródło inspiracji. Styl eko, czyli naturalne materiały, zacieranie granicy dom-ogród, kolory ziemi są najbardziej pożądanymi i cieszą się nieustającym zainteresowaniem. Naturalne elementy przejawiają się w pomieszczeniach w postaci dekoracji, w obiciach mebli wykorzystujących tkaniny welurowe, aksamitne i bawełniane nadając pomieszczeniom nutkę nostalgii i przytulności. Wykorzystanie marmuru jako blaty wprowadza namiastkę luksusu, a wiklinowe elementy odzwierciedlają rustykalny klimat pomieszczeń.

Drewno, drewno i jeszcze raz drewno

Bezsprzecznie najbardziej wdzięcznym naturalnym materiałem jest i będzie drewno. Jest ono najczęściej wybieranym surowcem nie tylko ze względu na łatwość obróbki, ale także na uniwersalny charakter dający dopasować się do każdego typu wnętrza.

Niedawno powstałą marką bazującą właśnie na tym materiale jest Malita Just Wood. Jak sami projektanci twierdzą powstała właśnie z zamiłowania do natury. Malita Just Wood wyspecjalizowała się w projektowaniu i tworzeniu stolików kawowych, biurek i stolików jadalnianych.

Do tworzenia swoich produktów selekcjonujemy tylko najlepsze kawałki drewna, staramy się podkreślać ich klasyczny charakter, zachowując przy tym ich nie zmieniony kształt i elementy takie jak choćby kora czy sęki. Nasze projekty opierajmy przede wszystkich na szlachetności drewna, ale nie unikamy elementów bardziej nowoczesnych pozostających w konwencji materiałów naturalnych czyli połączenia drewna ze stalowymi nogami - mówi założycielka Malita Just Wood, Ela Malita.

Produkty znajdujące się w ofercie marki chociaż w niekonwencjonalny sposób łączą ze sobą elementy natury, charakteryzują się komfortem użytkowania i umożliwiają doskonałe uzupełnienie przestrzeni. Młodzi designerzy nie zapominają także o tegorocznych trendach, czego potwierdzeniem jest stolik z błękitnym szkłem.

Dodatkowo idą o krok dalej i wkomponowują inne naturalne materiały m.in. żywicę, mech oraz węgiel tworząc tym samym zindywidualizowane i nieszablonowe projekty.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH