• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
05 paź 2009 14:14

Usiądź lub... podziwiaj

Niektóre przypominają babcine meble: obszerne, klasyczne bryły z wysokimi oparciami, obite skórą lub tkaniną. Inne, o wiele odważniejsze, wyłamują się z konwencji, szokując kształtem lub kolorem i wydaje się, że ani im w głowie służyć do siedzenia!

Apollo Chair - proj. Stine Engelbrechtsen, 3 w 1, czyli fotel, krzesło i oryginalna, nowoczesna rzeźba, elegancki podnóżek daje niezwykły komfort użytkowania, Atak Design.

Atak Design fotel
fot. Atak Design

Karlstad - proj. Henrik Preutz, fotel o eleganckim, klasycznym kształcie, łatwy do utrzymania w czystości – pokrycie (100% bawełny) można zdjąć i uprać, kilka pokryć do wyboru; 71x72x80 cm. Cena: ok. 599 zł, IKEA.

IKEA fotel
fot. IKEA

Dada - proj. Claudio Colucci, na biegunach, o zabawnej formie; dostępne w tkaninie Tonga i Alkandra. Cena: od ok. 429 euro, Ligne Roset/Recamiere.

Ligne Roset/Recamiere fotel
fot. Ligne Roset/Recamiere

Slow Chair & Ottoman - proj. E. & R. Bouroullec, krzesło-fotel, stworzone przy użyciu nowoczesnej technologii dokładnego i silnego naciągania dzianiny na metalowa ramę, w zestawie: fotel, podnóżek, dwie poduszki; nogi w kolorze ciemnej oberżyny. Cena: ok. 10.748 zł, Vitra/ZOOM Design Shop.

Vitra/ZOOM Design Shop fotel
fot. Vitra/ZOOM Design Shop

Mishell - proj. Piotr Kuchciński, szeroka rodzina siedzisk o charakterystycznym, wyprofilowanym kształcie kubełka o eleganckiej formie i dopracowanych szczegółach; bogaty wybór stelaży do siedziska. Cena uzależ. od rodzaju stelaża i tkaniny obiciowej, Noti.

Noti fotel
fot. Noti

Ball Chair - proj. Eero Aarnio, jeden z bardziej rozpoznawalnych mebli XX wieku, intryguje kształtem i walorami ergonomicznymi, obrotowa podstawa daje możliwość wyboru najbardziej odpowiedniego w danej chwili widoku; wykończenie: tkanina Tonus 3, w 3 kolorach. Cena: ok. 20.590 zł, Adelta/Spacestation.

Adelta/Spacestation fotel
fot. Adelta/Spacestation

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH