• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
03 lis 2011 10:30

Wizytówka domu - przedpokój

Przedpokój to nie tylko pomieszczenie, gdzie przechowujemy naszą wierzchnią garderobę, ale też pierwsze miejsce w domu, jakie prezentujemy naszym gościom – jego wizytówka.

 System modułowy Open w wybarwieniu orzech virginia. Na zdjęciu kredens, wysoka i niska szafka na buty oraz wieszak. Cena: ok. 499 zł, ok. 329 zł, ok. 159 zł, ok. 199 zł, Black Red White.

' title=
fot. Black Red White

Produkowany tradycyjną metodą ręcznego gięcia drewna, stosowaną przez jednego z najznakomitszych projektantów mebli Michaela Thoneta, wieszak thonetowski to bardzo stylowy mebel dostępny teraz we współczesnych odsłonach kolorystycznych. Cena: od ok. 349 zł, Paged Meble.

' title=
fot. Paged Meble

Zaprojektowany przez Remigiusza Laskowskiego Pavo-wieszak to praktyczna dekoracja nie tylko do przedpokoju. Cena: ok. 280 zł, Laskowscy Design/GG-design.

' title=
fot. Laskowscy Design/GG-design

Praktyczny kosz na obuwie firmy Nomet ułatwia utrzymanie porządku, a jednocześnie pozwala na optymalne wykorzystanie przestrzeni w szafkach na buty. Nomet.

' title=
fot. Nomet

Elegancka dębowa mini półka z wieszakiem oraz wieszak ścienny w kolorze drewna Skagerak Cutter Oak. Cena: ok. 875 zł (półka wieszak), ok. 515 zł (wieszak), Skagerak/Calvado.pl.

' title=
fot. Skagerak/Calvado.pl
' title=
fot. Skagerak/Calvado.pl
Hol z wyobraźnią
' title=
Podstawową funkcją przedpokoju jest komunikacja, często pełni on też funkcję korytarza, jednak różni się od niego proporcjami. Może posiadać kształt kwadratu bądź prostokąta i pozwala nam na połączenie przestrzeni mieszkania. Powinien mieć szafę do przechowywania okryć wierzchnich domowników i gości, miejsce na parasole, buty, obuwie domowe. Warto jednak spojrzeć na jego funkcję reprezentacyjną. Wtedy nazywamy go holem bądź westybulem.
 
Dawniej - w dworku - była to sień. Oczywiście głównym czynnikiem zagospodarowania tej przestrzeni jest jej metraż. Zakładając, iż we współczesnych mieszkaniach powierzchnia przedpokoju jest bardzo ograniczona, musimy zawrzeć w niej jedynie podstawowe funkcje. Dysponując większą przestrzenią możemy ją wzbogacać eksponując kolekcję np. starych rodzinnych fotografii … Prześledźmy również umeblowanie. Od drugiej poł. XIX wieku w domach mieszczańskich była popularna konsola: stolik przyścienny, umieszczany zazwyczaj pod lustrem. Skorzystajmy z tego dobrego rozwiązania naszych antenatów. Przestrzeń przedpokoju jest naszą wizytówką – zaprojektujmy ją z wyobraźnią.
C&G Adrianna Ciborek i Jarosław Garkowienko, www.cg-architekci.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH