Narożnik ALTO dzięki głębokim siedziskom i wysokim oparciom gwarantuje komfort wypoczynku. Fot. Wajnert Meble.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Narożnik ALTO dzięki głębokim siedziskom i wysokim oparciom gwarantuje komfort wypoczynku. Fot. Wajnert Meble.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Wajnert Meble
30 wrz 2014 09:33

Wygodny kąt w salonie. 10 pomysłów na narożnik z funkcją spania

Nie bez przyczyny narożniki nazywane są meblami wypoczynkowymi. To one najczęściej stanowią serce salonu i główny punkt spotkań rodzinnych. Nie sposób wyobrazić sobie przestronnego pokoju dziennego, czy choćby niewielkiego kącika telewizyjnego bez tego mebla.

Wybierając narożnik, który będzie służył do wypoczynku, często po wyczerpującym dniu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów a mianowicie: na wysokość oparcia, głębokość siedziska oraz materiały zastosowane do ich wypełnienia. Są to bowiem czynniki bezpośrednio wpływające na komfort użytkowania mebla.

Na centymetry: wybierz odpowiednie siedzisko

Optymalna głębokość siedziska to sprawa indywidualna każdego użytkownika, zależna w dużej mierze od wzrostu. Osoby niższe i średniego wzrostu powinny wybierać meble płytsze, żeby podczas wypoczynku nogi swobodnie opierały się o podłogę, a nie wisiały nad nią. Odpowiednim rozwiązaniem mogą być narożniki z kolekcji EGO lub WEST firmy WAJNERT MEBLE.

Osoby wyższe powinny wybierać meble głębsze, które dadzą podparcie dla całego uda i nie będą uwierały w połowie jego długości np. z kolekcji BRAVO.

Ciekawe rozwiązanie dostępne jest w narożnikach z kolekcji LIFE, a mianowicie wysuwane siedziska, dzięki którym głębokość mebla można dostosować dla każdego miejsca siedzącego indywidualnie. Na szczególną uwagę zasługują także kolekcje ALTO i DAKAR z głębokim siedziskiem i wyjątkowo wysokimi oparciami.

Dwa w jednym: narożniki z funkcją spania

Meble wypoczynkowe, które mają okazjonalnie pełnić rolę łóżka są wyposażone w różnego rodzaju mechanizmy rozkładania. Najczęściej spotykany jest system zwany delfinowym, w którym najpierw wysuwa się wózek z materacem, a następnie unosi się leżysko do wysokości siedziska. Mechanizm taki dostępny jest np. w narożniku z kolekcji BRAVO firmy WAJNERT MEBLE.

Równie popularny jest system „DL” zastosowany np. w kolekcji WEST, w którym po wysunięciu przedniej części mebla (siedziska) przewraca się w jego miejsce oparcie, tworząc dużą powierzchnię spania. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa mechanizm zwany leopardką zastosowany m.in. w kolekcji LIFE, który po uniesieniu siedziska automatycznie wysuwa leżysko, przekształcając mebel w wygodnie miejsce do spania.

Więcej na temat narożników z funkcją spania znaleźć można na stronie: www.wajnert.pl

WAJNERT MEBLE spółka z ograniczoną odpowiedzialnością S.K.A.

ul. Kolejowa 67, PL 56-513 Międzybórz

tel. +48 62 786 97 10

faks: +48 62 786 97 20

mail: info@wajnert.com.pl

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH