Proj. wnętrza Małgorzata Mazur.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Proj. wnętrza Małgorzata Mazur.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
04 cze 2014 13:44

Zobacz 20 pomysłów architektów na aranżacje z jasnymi kanapami

Lśniąca biel, gołębia szarość, odcienie piasku, beżu, ecru - często uważa się, że kanapy, narożniki czy fotele w jasnych wybarwieniach są piękne, ale niepraktyczne. Czy to prawda? Oraz jak je zaaranżować w salonie, aby nie było nudno? Zobaczcie nasz poradnik i galerię inspiracji.

Białe lub bardzo jasne meble wypoczynkowe są niewątpliwie modne. Bez problemów można je znaleźć w ofercie każdego producenta mebli tapicerowanych. Mają tę zasadniczą zaletę, że biel jako kolor uniwersalny będzie dobrze wyglądać z każdą inną barwą. Na ciemnym tle (np. ciemnoszarej tapety) zalśni jak gwiazda, dając nam ciekawe wrażenie kontrastu. We wnętrzu klasycznym doda wrażenia przestrzeni. W aranżacji nowoczesnej - odświeży i rozjaśni pomieszczenie.

 

Biel - kolor uniwersalny

Biały ponadto jest znakomitą bazą do dekoracji - wystarczą poduszki lub inne dodatki w kolorze, aby uzyskać piękny efekt. Który zresztą bez problemów możemy w każdej chwili zmienić. To kolor, który dobrze wygląda w duecie z czernią, szarościami, naturalnym drewnem, marynarskim niebieskim, świeżym turkusem, ciepłą żółcią.... można tak wymieniać w nieskończoność.

Prezentowane w artykule aranżacje wnętrz z jasnymi meblami wypoczynkowymi są tego najlepszym przykładem. Znajdziemy tu wnętrza klasyczne i nowoczesne, jasne i kontrastowe, z dodatkiem koloru lub skąpane w stonowanych szarościach. Biel może mieć sto różnych obliczy. 

Na co trzeba uważać? Jasne wnętrze, z jasnymi meblami i bez wyrazistych akcentów może stać się... nudne i przewidywalne. Jak temu zaradzić? Dodać aranżacji koloru - w dodatkach, na tkaninach, a może postawić na mocny kolor na jednej ze ścian? Dobrym rozwiązaniem jest też gra fakturami i strukturami - nawet jasnemu wnętrzu doda charakteru. 

Jasne kanapy. Jak je czyścić i pielęgnować?

Nie da się ukryć, że biały i różne jasne odcienie szarości czy beży to kolory wymagające. O takie kanapy czy fotele musimy dbać bardziej niż o innne meble, znacznie lepiej widać bowiem  na nich zabrudzenia i plamy. Jak to robić? Najpraktyczniejszym rozwiązaniem jest z pewnością biała tapicerka skórzana. Skóra to materiał wytrzymały i łatwy do utrzymania w czystości, pod warunkiem, że poddajemy ją regularnym zabiegom pielęgnacyjnym.  Codziennie trzeba więc odkurzać kanapy miękką i suchą ściereczką przyciągającą kurz.

Dla tych, którzy od dotyku naturalnej skóry wolą ciepło tkaniny, mamy pocieszające nowiny. Białe  lub jasne meble tapicerowane tkaniną też da się utrzymać w czystości - wystarczy regularne odkurzanie i w razie potrzeby szybkie usuwanie zanieczyszczeń. Raz na jakiś czas tapicerkę można też wyczyścić przy użyciu specjalistycznych detergentów. Wielu producentów oferuje również zdejmowalne obicia, które można uprać lub - w razie katastrofy - wymienić na nowe. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH