W urządzonym w klimacie soft loft salonie kominek zyskał właściwą dla tej stylistyki, betonową oprawę. Projekt: Beata Kruszyńska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

W urządzonym w klimacie soft loft salonie kominek zyskał właściwą dla tej stylistyki, betonową oprawę. Projekt: Beata Kruszyńska. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
17 kwi 2015 15:13

15 pomysłów na kominek w salonie

Choć wiosna w pełni warto już dziś zaplanować kominek w salonie. Jak ma wyglądać? Zobaczcie propozycje projektantów.

Jeszcze do niedawna pokutowało stwierdzenie, że kominki są dla tradycjonalistów, zaś grzejniki dla tych, co lubią nowoczesność. Dziś jest zupełnie odwrotnie, ponieważ kominki stały się nieodłącznym elementem stylowego salonu.

Współczesne kominki niemal w niczym nie przypominają już tych sprzed lat. Umieszczone są w ścianie lub na niej, w meblach i na meblach, a nawet na oknie. Z pomocą kominka można dziś urządzić salon designersko i ze smakiem, dzięki czemu przestają one być domeną klasycznych domów.

Ogień stał się też dostępny dla każdego. Ten, kto swoje wymarzone „M” ma w bloku, kiedyś musiał obejść się smakiem kominka, bo bez komina, nie było prawdziwego ognia. Dzisiaj jest inaczej. Ogień może mieć każdy – dzięki biokominkom.

O ilości zalet posiadania kominka w salonie można długo pisać. Przyjemnie odpręża i uspokaja. Oprócz praktycznych zalet, jak ogrzewanie domu, jego niewątpliwym atutem są też funkcje estetyczne, bo dzięki niemu salon staje się bardziej klimatyczny i przytulny.

Ponadto ogień wstylowym salonie „wędruje” dziś wszędzie. Kominek można umieścić na środku dużej ściany lub podwiesić pod sufitem, dobrze prezentuje się ulokowany w ścianie działowej, zaglądający jak jak gdyby do obu pomieszczeń, które dzieli, albo w formie tradycyjnej, żeliwnej kozy.

Tekst: Marta Ustymowicz.

 

WASZE KOMENTARZE (5)

DODAJ KOMENTARZ
 • Zbyszko , 2016-04-24 16:48:52

  Bardzo fajne są piecyki kominkowe typu Free Flow tzw . kanadyjskie. Popularne są zwłaszcza w Austrii, Niemczech czy Szwajcarii. Chyba bulerjan albo kanuk....
 • gosc, 2015-07-21 15:39:02

  \"O ilości zalet posiadania kominka w salonie można długo pisać. Przyjemnie odpręża i uspokaja. Oprócz praktycznych zalet, jak ogrzewanie domu, jego niewątpliwym atutem są też funkcje estetyczne, bo dzięki niemu salon staje się bardziej klimatyczny i przytulny.\" Trafne spostrzeżenie. Salon powinien być przytulny.
 • Andrzej, 2015-07-02 17:38:26

  „Wystrój salon swą prostą i surową stylistyką nawiązuje do chłodnej konwencji skandynawskiej. Stąd zabudowa kominka została całkowicie pozbawiona jakichkolwiek ozdobników. „ Zdjęcie tak podpisane jest najbardziej realistyczne. Tyle że mnie przeraża ten magazyn drewna w salonie. Ma to sens jako dekoracja a nie główny sposób na ogrzewanie domu. Przy tak dużych powierzchniach zdecydowanie konwektory kanałowe się przydają.
 • Ika89, 2015-05-28 14:53:36

  Cudny ten biały kominek. Szkoda że nie ma w nim ognia. Te kafle z których jest wykonany to marzenie. Miejsce samo w sobie jest romantyczne. Prosi się lampka wina a relaks pełny wychodziłby wprost ze zdjęcia. A grzejniki to można wstawić w podłogę przy wyjściu na taras lub balkon. Są takie grzejniki kanałowe verano - bardzo sprawne i ich nie widać.
 • Olga, 2015-04-25 10:36:12

  Niby fajnie ale chyba nie każdemu takie rozwiązanie może pasować. Zimno i ściana praktycznie nie do wykorzystania...

POLECAMY W SERWISACH