Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W urządzonym w klimacie soft loft salonie kominek zyskał właściwą dla tej stylistyki, betonową oprawę. Projekt: Beata Kruszyńska. Fot. Bartosz Jarosz.

W urządzonym w klimacie soft loft salonie kominek zyskał właściwą dla tej stylistyki, betonową oprawę. Projekt: Beata Kruszyńska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 17 kwi 2015 15:13 (aktualizacja: 21 kwi 2015 08:49)

15 pomysłów na kominek w salonie

Choć wiosna w pełni warto już dziś zaplanować kominek w salonie. Jak ma wyglądać? Zobaczcie propozycje projektantów.

Jeszcze do niedawna pokutowało stwierdzenie, że kominki są dla tradycjonalistów, zaś grzejniki dla tych, co lubią nowoczesność. Dziś jest zupełnie odwrotnie, ponieważ kominki stały się nieodłącznym elementem stylowego salonu.

Współczesne kominki niemal w niczym nie przypominają już tych sprzed lat. Umieszczone są w ścianie lub na niej, w meblach i na meblach, a nawet na oknie. Z pomocą kominka można dziś urządzić salon designersko i ze smakiem, dzięki czemu przestają one być domeną klasycznych domów.

Ogień stał się też dostępny dla każdego. Ten, kto swoje wymarzone „M” ma w bloku, kiedyś musiał obejść się smakiem kominka, bo bez komina, nie było prawdziwego ognia. Dzisiaj jest inaczej. Ogień może mieć każdy – dzięki biokominkom.

O ilości zalet posiadania kominka w salonie można długo pisać. Przyjemnie odpręża i uspokaja. Oprócz praktycznych zalet, jak ogrzewanie domu, jego niewątpliwym atutem są też funkcje estetyczne, bo dzięki niemu salon staje się bardziej klimatyczny i przytulny.

Ponadto ogień wstylowym salonie „wędruje” dziś wszędzie. Kominek można umieścić na środku dużej ściany lub podwiesić pod sufitem, dobrze prezentuje się ulokowany w ścianie działowej, zaglądający jak jak gdyby do obu pomieszczeń, które dzieli, albo w formie tradycyjnej, żeliwnej kozy.

Tekst: Marta Ustymowicz.

 

WASZE KOMENTARZE (5) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA