Biokominek Charlie, miedź galwaniczna z szybą. Biokominek można zawiesić bezpośrednio na ścianie lub we wnęce na specjalnym elemencie dekoracyjnym wystającym ze ściany. 1.020 zł, Kratki.pl.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Biokominek Charlie, miedź galwaniczna z szybą. Biokominek można zawiesić bezpośrednio na ścianie lub we wnęce na specjalnym elemencie dekoracyjnym wystającym ze ściany. 1.020 zł, Kratki.pl.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
16 cze 2014 11:43

Jak wybrać kominek? Poradnik, dużo zdjęć

Wybierając kominek zwróć szczególną uwagę na komfort i bezpieczeństwo jego użytkowania, wysoki stopień sprawności cieplnej oraz koszty eksploatacji. Bardzo ważna jest jakość materiałów, z jakich został wykonany oraz możliwość serwisowania pogwarancyjnego.

Materiał, z którego wykonuje się wkłady kominkowe powinien charakteryzować się odpornością na korozję, wysokie temperatury oraz dużym stopniem sprawności cieplnej. Przy niewielkim zużyciu opału kominek powinien maksymalnie wykorzystać energię cieplną spalanego drewna. Takie właściwości posiada żeliwo, stal i cegła szamotowa.

 

Jaka szyba?

Warto zwrócić uwagę na kształt i wymiar szyby. Do wyboru mamy płaskie, zaokrąglone, panoramiczne lub pryzmatyczne. Mogą być przeszklone jedna, dwie lub nawet trzy ścianki. Aby łatwo utrzymać szyby w czystości wybierz wkład z kurtyną powietrzną oraz funkcją większego nawiewu. Dzięki temu spalanie jest wolniejsze i efektywniejsze.

Czym opalać?

Na opał najlepiej sprawdzają się gatunki drzew liściastych takie jak brzoza, dąb czy drzewa owocowe. Zawarta w nich mała ilość substancji smolistych pozwala zachować czystość szyby. Dodatkowo spalając się nie wytwarzają nadmiaru popiołu. Drzewa iglaste zawierają dużo żywic, które prowadzą do szybszego zanieczyszczenia paleniska i komina. Opalać można również brykietami z wiórów drzewnych. Ważne, by wilgotność drewna nie przekraczała 20%.

Coraz większa popularność kominków znacząco wpłynęła na rozwój konstrukcji grzewczych i pieców kominkowych. Nowe technologie pozwalają maksymalnie wykorzystać energię cieplną przy niewielkim zużyciu opału. Łatwość eksploatacji, wydajność, najwyższa jakość materiałów to warunki niezbędne do podniesienia właściwości akumulacyjnych pieców.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH