Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Grzejnik pozbawiony elementów konwekcyjnych oraz osłon bocznych i osłony górnej to rozwiązanie stworzone specjalnie do domów alergików. Fot. Purmo.

  • Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
  • 15 kwi 2016 13:11 (aktualizacja: 16 kwi 2016 16:00)

Jesteś alergikiem? Wybierz grzejnik stworzony specjalnie dla ciebie

Objawy alergii na roztocze kurzu domowego mogą przyczynić się do rozwoju astmy. Grzejniki z linii Hygiene, których konstrukcja pozbawiona jest trudno dostępnych do oczyszczenia elementów, to rozwiązanie dla alergików.

Roztocza kurzu intensywnie mnożą się w naszych domach, szczególnie w sezonie grzewczym. Dlatego już teraz warto pomyśleć o wymianie grzejnika i wybrać odpowiedni model, który bez problemu da się utrzymać w czystości.

Odpowiedzialne za alergie roztocze ukryte są w dywanach, wykładzinach, zasłonach oraz materacach łóżek. Krótko mówiąc, we wszystkich miejscach, gdzie zbiera się kurz. Niewidzialne dla ludzkiego oka, mogą wywoływać zarówno zapalenie górnych dróg oddechowych, jak i dokuczliwe zmiany skórne. W tej sytuacji szczególnego znaczenia nabiera wybór odpowiednich mebli i urządzeń, które można łatwo i skutecznie odkurzyć. Grzejniki z linii Hygiene doskonale sprawdzają się w domu alergików oraz w pomieszczeniach o podwyższonych standardach sanitarnych.

Ventil Hygiene to stalowy grzejnik płytowy, który nie posiada elementów konwekcyjnych oraz osłon bocznych i osłony górnej górnego grila. Tego typu konstrukcja z jednej strony znacząco ułatwia czyszczenie urządzenia, a z drugiej skutecznie utrudnia osadzanie się na nim kurzu. Model ten wyróżnia się profilowanymi płytami grzejnymi i wyposażony jest w sześć otworów króćców przełączeniowych, które umożliwiają jego podłączenie od dołu i z boku.

Plan Hygiene to z kolei grzejnik z podłączeniem bocznym, który również pozbawiony jest elementów konwekcyjnych i osłon. Tym, co go charakteryzuje jest całkowicie płaska płyta przednia, nałożona na profilowaną bazową płytę grzejną w sposób gwarantujący elegancki wygląd. Natomiast zwolenników gładkich powierzchni, którzy chcieliby mieć możliwość podłączenia grzejnika zarówno od dołu, jak i z boku, z pewnością zadowoli Plan Ventil Hygiene. Swoim designem przypomina model Plan Hygine, a pod względem liczby i rozmieszczenia otworów przełączeniowych – Ventil Hygiene.

Producent: Purmo

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA