W dużym, przestronnym domu kominek usytuowany został w samym jego centrum. Obłożony elegancką mozaiką organizuje on podział funkcjonalny całej strefy dziennej. Projekt: Małgorzata Szajbel-Żukowska, Maria Żychiewicz. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

W dużym, przestronnym domu kominek usytuowany został w samym jego centrum. Obłożony elegancką mozaiką organizuje on podział funkcjonalny całej strefy dziennej. Projekt: Małgorzata Szajbel-Żukowska, Maria Żychiewicz. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
16 wrz 2014 12:44

Kominek w salonie. 15 najpiękniejszych aranżacji

W długie, jesienne wieczory nie ma lepszego lekarstwa na melancholię niż buszujący w kominku ogień. Zobaczcie jak może rozgrzać każdy salon.

Jesień tuż, tuż… Czas zwalnia bieg, wieczory stają się coraz dłuższe, a my coraz bardziej melancholijny. To pora czerwieniejących liści, powoli spadających kropli deszczu oraz ubranych w szarość poranków.

O czym marzymy jesienią? O ciepłej, rodzinnej atmosferze, dobrej książce w kojącej ciszy czy lampce wina z ukochaną osobą. A wszystko to przy… kominku.

Kominek w salonie to spełnienie marzeń większości z nas. Pozwala on nie tylko ogrzać się w zimne, jesienne wieczory, ale też podgrzać atmosferę panującą w naszym domu. A poza tym nie ma nic przyjemniejszego jak po długim, męczącym dniu odpocząć choć chwilę przy kominku patrząc jak tańczą w nim ogniki, a iskry rozpraszają się w tysiącu czerwono-złotych barw – kolorów jesieni.

W tej sprzyjającej refleksji aurze wybraliśmy dla Was 15 najpiękniejszych wnętrz, w których kominek gra pierwsze skrzypce. W naszej galerii odnajdziecie zdjęcia z polskich domów stworzone przez rodzimych architektów i projektantów. Przygotowaliśmy ją dla tych wszystkich, którzy właśnie szukają pomysłu na swój wymarzony kominek oraz dla tych, którzy dopiero snują plany, aby go mieć. Nie ma bowiem nic piękniejszego niż marzenia.

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • Ida, 2017-11-25 11:42:11

  O łał, ten z tymi błyszczącymi kafelkami super! Jeszcze do tego refleksy ognia i wieczorem musi wyglądać to super... Szkoda, że zobaczyłam to dopiero po zainstalowaniu mojego kominka z IGNIF ;)
 • fajtelka, 2016-04-14 09:54:05

  Takie kominki w domu stwarzają nieprawdopodobną atmosferę wieczorami, sama jestem szczęśliwą posiadaczką wolnostojącego kominka na drewno.
 • Mewa72, 2015-07-23 15:43:32

  Ja mam kominek opalany drewnem w salonie, wygląda, jakby był zawieszony na ścianie. Prezentuje się zjawiskowo! Bez względu na to jaki macie-każdy tworzy niepowtarzalną atmosferę :) aż miło się siedzi w takim pomieszczeniu.
 • agamaja, 2014-10-17 17:38:07

  O rety, piękne te aranżacje :) Szczególnie podoba mi się ta z klasyczną formą i szarością. Ja mieszkam w bloku i na tradycyjny kominek nie mogę sobie pozwolić, ale bardzo bym chciała mieć biokominek. Niektóre modele nawet do złudzenia przypominają te klasyczne właśnie. Piękne są takie: Czy wiecie coś więcej o biokominkach? Jak się sprawdzają pod względem funkcjonalnym. Na stronach sklepu wyglądają super, a można nawet znaleźć filmiki :)

POLECAMY W SERWISACH