Ciepły i przytulny salon zdobi biały kominek o klasycznej, bogato zdobionej formie. Projekt: Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Ciepły i przytulny salon zdobi biały kominek o klasycznej, bogato zdobionej formie. Projekt: Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
05 wrz 2015 21:58

Kominek w salonie: galeria zdjęć

Kominek, wymarzony kompan długich jesienno-zimowych wieczorów, przebojem
wkracza do naszych domów.

Nowoczesne kominki to nie tylko efektowne dekoracje, tworzące niepowtarzalny nastrój, ale i efektywne urządzenia grzewcze, które świetnie sprawdzą się w naszych domach. Ważny jest dobór odpowiedniej mocy wkładu, dlatego przed zakupem należy przeanalizować jaką funkcję ma on pełnić i jaką powierzchnię chcemy ogrzać.

Kominki tradycyjne – powietrzne – ogrzeją salon, w którym są zamontowane lub za pomocą przewodów izolowanych, które doprowadzają ciepłe powietrze, również sąsiednie pomieszczenia. Efektywność takiego rozwiązania jest zależna od odległości rozprowadzenia.

Pewność ogrzania całego domu zapewnić mogą kominki z płaszczem wodnym. Wkłady te współpracując z istniejącą instalacją ogrzewają ciepłą wodę doprowadzaną do kaloryferów czy innych odbiorników.

Zgodnie z polskim prawem kominek nie może stanowić jedynego źródła ogrzewania. Niższe koszty wynikające z zastosowania takiego rozwiązania oraz aspekty wizualne sprawiają jednak, iż coraz więcej osób decyduje się na zakup wkładu.

Tekst: Magdalena Gorczyca, Kratki.pl.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • karokaro, 2015-09-18 23:44:54

    U mnie kominek pełni funkcje przede wszystkim estetyczne i nadaje super klimat spotkaniom z rodziną i znajomymi, ale też spełnia funkcje grzewcze. Zastanawiałam się na ile warto zamawiać przez neta, ale sporo można zaoszczędzić. Swój wkład kupowałam na i wszystko szybko przyszło kurierem.

POLECAMY W SERWISACH