Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Ciepły i przytulny salon zdobi biały kominek o klasycznej, bogato zdobionej formie. Projekt: Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz.

Ciepły i przytulny salon zdobi biały kominek o klasycznej, bogato zdobionej formie. Projekt: Beata Ignasiak. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 05 wrz 2015 21:58 (aktualizacja: 10 wrz 2015 10:07)

Kominek w salonie: galeria zdjęć

Kominek, wymarzony kompan długich jesienno-zimowych wieczorów, przebojem
wkracza do naszych domów.

Nowoczesne kominki to nie tylko efektowne dekoracje, tworzące niepowtarzalny nastrój, ale i efektywne urządzenia grzewcze, które świetnie sprawdzą się w naszych domach. Ważny jest dobór odpowiedniej mocy wkładu, dlatego przed zakupem należy przeanalizować jaką funkcję ma on pełnić i jaką powierzchnię chcemy ogrzać.

Kominki tradycyjne – powietrzne – ogrzeją salon, w którym są zamontowane lub za pomocą przewodów izolowanych, które doprowadzają ciepłe powietrze, również sąsiednie pomieszczenia. Efektywność takiego rozwiązania jest zależna od odległości rozprowadzenia.

Pewność ogrzania całego domu zapewnić mogą kominki z płaszczem wodnym. Wkłady te współpracując z istniejącą instalacją ogrzewają ciepłą wodę doprowadzaną do kaloryferów czy innych odbiorników.

Zgodnie z polskim prawem kominek nie może stanowić jedynego źródła ogrzewania. Niższe koszty wynikające z zastosowania takiego rozwiązania oraz aspekty wizualne sprawiają jednak, iż coraz więcej osób decyduje się na zakup wkładu.

Tekst: Magdalena Gorczyca, Kratki.pl.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA