Wkład kominkowy ARTE 2LRh-66-4S-2 przystosowany do montażu w narożniku ściany. Zapewnia doskonały widok na palenisko. Ok. 12.480 zł. Spartherm

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Wkład kominkowy ARTE 2LRh-66-4S-2 przystosowany do montażu w narożniku ściany. Zapewnia doskonały widok na palenisko. Ok. 12.480 zł. Spartherm
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
27 sty 2017 14:00

Kominek w salonie - zobacz 10 pięknych modeli

Kominek to urządzenie praktyczne pod wieloma względami. Nie tylko sprawia, że salon staje się przytulny i ciepły, ale również stylowy.

Salon z kominkiem to miejsce wyjątkowe. Wolno stojący, czy zabudowany, zawsze sprawi, że w pomieszczeniu zapanuje przytulna atmosfera. Ponadto może nadać aranżacji niepowtarzalny charakter, dzięki prezentowaniu ognia w zupełnie nietypowy sposób. Wybierając kominek musimy zdecydować czy ma być on w zabudowie, czy też stać na wolnej przestrzeni salonu. Do wyboru mamy również szeroką gamę modeli, które różnią się nie tylko wyrafinowanym designem, ale i zastosowanymi technologiami. To wszystko sprawia, że kominki są coraz bardziej pożądanym urządzeniem zarówno w domu, jak i w mieszkaniu.

Decyzję o posiadaniu kominka często trzeba podjąć na etapie planowania projektu domu. Szczególnie, jeśli marzymy o kominku z piękną, wykonaną na zamówienie obudową. Warto wybrać miejsce widoczne, aby był wyeksponowany i stanowił integralną część wyposażenia salonu. Wśród modeli do zabudowy szczególną popularnością cieszą się kominki panoramiczne, dające szeroki obraz na palenisko. Można je zabudować w elemencie działowym, co pozwoli podziwiać ogień z różnych miejsc w domu, np. z kuchni i salonu jednocześnie. Ciekawym rozwiązaniem, który doda aranżacji salonu nieco ekstrawagancji, są kominki z całkowicie otwartym paleniskiem. Warto pamiętać jednak o tym, że kominki z otwartym paleniskiem wymagają szczególnej uwagi, w chwili kiedy pali się w nich ogień.

Alternatywą dla tradycyjnych kominków są piece wolno stojące. Do ich montażu wystarczy jedynie podłączenie do komina. Wśród zalet warto wymienić mobilność, a także szeroki wybór modeli. Na rynku znajdziemy zarówno piece nowoczesne, jak i klasyczne ze zdobioną kaflami obudową. Przystępna cena to kolejny atut. Piękną, żeliwną kozę możemy kupić za mniej tysiąc złotych.

Przyjemność, jaką daje żywy, dekoracyjny ognień we wnętrzu nie omija również mieszkających w bloku. Rozwiązaniem są bowiem kominki zasilane biopaliwem. Do wyboru są modele wieszane na ścianie, przypominające kominek w zabudowie lub biokominki dekoracyjne, które można postawić na stoliku kawowym. Są całkowicie bezpieczne – w efekcie spalania bioetanolu powstaje bowiem para wodna. Co więcej, niektóre dostępne na rynku biopaliwa zawierają olejki zapachowe, więc nie tylko zdobią pomieszczenie, ale również nadają mu przyjemny zapach; mogą również wspomagać aromaterapię.

Tekst: Marta Ustymowicz 

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH