Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kominek Skyloft marki Brunner z dwustronnym wkładem. W obudowie imitującej beton doskonale podkreśli nowoczesny charakter wnętrza. Fot. Brunner.

Kominek Skyloft marki Brunner z dwustronnym wkładem. W obudowie imitującej beton doskonale podkreśli nowoczesny charakter wnętrza. Fot. Brunner.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 20 paź 2014 09:51 (aktualizacja: 21 paź 2014 08:11)

Nowoczesny salon z kominkiem

Jak wybrać kominek do nowocześnie zaranżowanego salonu? Zobaczcie co oferują producenci.

Wymarzony kominek w domu to poważna sprawa. Zanim więc zdecydujemy się, jak będzie on wyglądał, podejmijmy klika zasadniczych decyzji. I choć większość z nich będzie dotyczyć zagadnień czysto technicznych, to ważne są także walory wizualne.

Pierwszym z nich będzie wygląd naszego wkładu kominowego. Do wyboru mamy bowiem zarówno modele z otwartym paleniskiem, jak i zamkniętym – przysłoniętym szybą, zwykłe oraz panoramiczne, jednostronne, a nawet dwu- lub trzystronne. Wybór tych ostatnich gwarantuje dodatkowe efekty wizualne. Tego typu kominki możemy bowiem podziwiać zarówno z salonu, jak i jadalni. Możemy też ulokować je po środku otwartej strefy dziennej – w ten sposób wyznaczając symboliczną granicę między poszczególnymi strefami użytkowymi.

Równie ważnym będzie wybór samej obudowy kominkowej. Najważniejszą rzeczą, jak go determinuje jest styl naszego salonu. Inny bowiem typ obudowy wybierzemy do tradycyjnych wnętrz w stylu klasycznym bądź rustykalnym – inny do nowoczesnych. I choć coraz bardziej skłaniamy się do aranżacji wnętrz modernistycznych, to wybór obudowy kominka do tego typu przestrzeni, wcale nie jest łatwy.

Pozbawiony bowiem dodatkowych elementów ozdobnych czy bogato zdobionych kafli kominek może stracić swój klimatyczny wyraz. Dlatego warto jego obudowę podkreślić modnym kolorem czy wyłożyć eleganckim materiałem. Kamień, beton czy płytki o oryginalnej fakturze sprawdzą się tu doskonale. Zaś elementy dekoracyjne zastąpią półki na ulubione książki, płyty czy po prostu drewno opałowe.

W nowoczesnym salonie śmiało możemy zdecydować się również na piec. Współczesne modele prezentują się niezwykle efektownie, a poza tym zajmują o wiele mniej miejsca niż tradycyjna zabudowa kominkowa.

WASZE KOMENTARZE (7) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA