Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Nowoczesny kominek został umiejscowiony w ścianie w wykończeniu imitującym piaskowiec, zarówno pod względem koloru jak i faktury. Na uwagę zasługuje dekoracja z wykorzystaniem bambusa. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.

Nowoczesny kominek został umiejscowiony w ścianie w wykończeniu imitującym piaskowiec, zarówno pod względem koloru jak i faktury. Na uwagę zasługuje dekoracja z wykorzystaniem bambusa. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
  • 16 lut 2015 13:49 (aktualizacja: 18 lut 2015 10:00)

Ściana z kominkiem - pomysły projektantów na aranżację salonu

Kominek, tradycyjny czy elektryczny, wprowadza do wnętrza niepowtarzalny klimat i dodaje mu uroku. Zobaczcie, jak można wyeksponować to magiczne okienko z tańczącymi płomieniami.

Ogień to symbol życia oraz energii witalnej. Jego kojący widok sprzyja zadumie, refleksji oraz pomaga się zrelaksować. A tańczące płomienie otulają wnętrze nastrojowym, przyjemnym blaskiem. Przytulny nastrój potęguje też delikatne ciepło emitowane przez kominek.

Jednak kominek kominkowi nierówny. W modelach z otwartym paleniskiem nie ma kontroli  procesu spalania, dlatego drewno spala się bardzo szybko i większość powstającego przy tym ciepła ulatuje wraz z dymem do komina. Taki kominek w dużej mierze wzbogaca więc wnętrze wyłącznie względami estetycznymi.

Inaczej jest w przypadku kominka z wkładem - 80% wytwarzanego ciepła trafia do pokoju. W takich modelach palenisko wykonane jest z żeliwa lub stali i zamknięte drzwiczkami. Regulowany dopływ powietrza do paleniska umożliwia kontrolę procesu spalania. Dużym powodzeniem szczególnie w mieszkaniach w bloku cieszą się kominki elektryczne. Ich obecność w pomieszczeniu sprowadza się głównie do podniesienia walorów estetycznych aranżacji.

Aby podkreślić rolę tego wyjątkowego rozwiązania jakim jest kominek, warto odpowiednio wyeksponować to nowoczesne, domowe ognisko. W naszej galerii prezentujemy pomysły projektantów na aranżację ściany z kominkiem.

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA