Zobacz galerię [12 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
22 lip 2013 11:32

W stylowej

Nic tak nie oddaje jakości żywego ognia, jak dobrze dobrany wkład kominowy. Jednakże całą przyjemność oglądania migocących płomieni zapewnia stylowa obudowa

Nowoczesna czy retro – zawsze wygląda ciepło.

Wybierz wkład
Izabela_Kowalska Kratki.jpg
Wybierając wkład kominkowy warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze – jaka jest sprawność urządzenia, powinna być ona nie mniejsza niż 70%. Kominki o takich parametrach uważane są za najbardziej wydajne i efektywne. Po drugie – czy kominek został przebadany przez odpowiedni instytut i czy posiada wszelkie certy katy pozwalające na jego użytkowanie, a także jaka gwarancje daje producent.
 
Wkłady kominkowe mogą być wykonane z żeliwa lub ze stali. Wkłady żeliwne powinny mieć odpowiednio grube ściany – min. 8 mm, co gwarantuje ich bezawaryjna prace. Czopuch kominka powinien być wysoki ipodobnie jak ściany boczne wyposażony w liczne radiatory (wypustki). Dzięki temu, ciepłe powietrze, produkujące kominek ma większa powierzchnie wymiany zotoczeniem. Dobrze, jeżeli kominek posiada deflektor, czyli powietrzna półkę, która wydłuża drogę ciepłych spalin przed ujściem do rury dymowej. W przypadku kominków stalowych jedna z najważniejszych kwestii jest materiał. Najlepiej jeżeli wkłady wykonane są zblachy kotłowej o grubości 4-5 mm. Dodatkowo ich komora spalania może mieć wyłożenie ceramiczne: wermikulit, szamot.
 
Niezależnie od rodzaju powinien on być wyposażony w szybę odporna na prace w bardzo wysokich temperaturach, nawet ok. 800°C. Kominek powinien mieć również wbudowany szyber, którym reguluje się ciąg powietrza. Decydując się na kominek musimy mieć świadomość, ze stanie się on częścią wystroju naszego wnętrza na długie lata. Dlatego tez przy wyborze kominka warto skupić się również na aspektach wizualnych. Warto zastanowić się nad kształtem, wielkością frontu oraz ewentualnie nad ilością i rodzajem przeszklonych ścianek. Może on być zaokrąglony (panoramiczny), gięty (pryzmatyczny), zszybami bocznymi dzielonymi (wkład kominkowy zdwoma szybami zestawionymi pod katem prostym), zszyba podnoszona do góry lub na bok.
Izabela Kowalska, Kratki.PL

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH