• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
11 sty 2011 13:44

Żywy ogień dzięki biokominkom

Kiedy kończy się lato, a świat nabiera złoto-czerwonych barw budzi się w nas tęsknota za blaskiem i ciepłem słońca. I wtedy zaczynamy marzyć o kominku i niepowtarzalnej aurze, jaką tworzy żywy ogień...

Quardo Gold to wyrafinowana, dynamiczna dekoracja naścienna. Połączenie ramy ozdobionej 24-karatowymi płatkami złota z żywiołem ognia odwołuje się do głodnych luksusu instynktów. Cena: ok. 9.662 zł, Planika/Decofire.

Planika/Decofire
fot. Planika/Decofire

Biokominek to nowatorskie rozwiązanie pozwalające cieszyć się z uroku żywego, prawdziwego ognia. Można go umieścić w każdym bez wyjątku wnętrzu, jak i na zewnątrz. Nie wymaga on bowiem podłączania do instalacji kominowej, a jego jednolita konstrukcja i mobilny charakter sprawiają, iż można według uznania zmieniać jego usytuowanie. Tym samym pozwala on dowolnie kreować otaczającą przestrzeń oraz manipulować niepowtarzalnym nastrojem, jaki stwarza naturalny ogień.

Alternatywa dla kominka

Biokominek, będąc ciekawą alternatywą dla tradycyjnego kominka, stanowi przede wszystkim niepowtarzalny element aranżacji wnętrz – niekonwencjonalną ozdobę o funkcjonalnym charakterze. W bogatej ofercie biokominków każdy może znaleźć coś dla siebie, nie rezygnując przy tym z oryginalności i wyjątkowości własnej koncepcji adaptacji danego pomieszczenia.

Wśród proponowanych przez projektantów wzorów można odnaleźć bowiem zarówno modele biokominków nawiązujących swą stylistyką do klasycznych wzorców tradycyjnych kominków, poprzez zainspirowane nowoczesną formą ich wariacje, aż do całkiem designerskich pomysłów.

Obok gotowych do montażu biokominków wolnostojących, wiszących czy przyściennych, producenci oferują także wkłady do zabudowy, które można zaaranżować w najbardziej wymyślny sposób. Niebanalnym wzorcom towarzyszą wysokiej klasy materiały, takie jak lite drewno, termoodporna płyta mdf, stal nierdzewna i hartowane szkło, a nawet marmur, granit i inne kamienie naturalne – a wszystko to w niezwykle szerokiej gamie barw i sposobów wykończenia powierzchni użytych surowców.

Biokominek poza oczywistymi walorami estetycznymi, jest produktem prostym, ekonomicznym i całkowicie bezpiecznym w użytkowaniu. Będąc doskonałym uzupełnieniem standardowego ogrzewania, stanowi on dodatkowe źródło ciepła, a dzięki w pełni ekologicznemu paliwu, poprawia wilgotność powietrza w pomieszczeniu. Poza tym niektóre biokominki wyposażone są w specjalny zbiorniczek na olejki eteryczne, mogąc tym samym pełnić funkcje aromaterapeutyczne, a przez to wzbogacać doznania sensualne użytkowników.

Całkowicie przyjazna środowisku technologia spalania zapewnia, iż podczas użytkowania nie jest wytwarzany dym, spaliny ani popiół – sprawiając tym samym, iż każdy biokominek jest zarówno piękną ozdobą, jak i całkowicie bezpiecznym rozwiązaniem nie tylko na długie jesienne wieczory.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH