Przedpokój został w pełni zintegrowany z otwartym na kuchnię salonem. Rozwiązanie to, podobnie jak liczne lustra, pozwoliło powiększyć przestrzeń strefy dziennej. Projekt: Arkadiusz Grzędzicki. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Przedpokój został w pełni zintegrowany z otwartym na kuchnię salonem. Rozwiązanie to, podobnie jak liczne lustra, pozwoliło powiększyć przestrzeń strefy dziennej. Projekt: Arkadiusz Grzędzicki. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
09 lip 2015 08:51

15 pomysłów na przedpokój w bloku

Jak urządzić nieduży przedpokój w bloku? Zobaczcie 15 pomysłów z polskich domów.

Przedpokój to wizytówka naszego domu. Jego wystrój stanowi swoiste preludium dla aranżacji całego wnętrza - zapowiada, co odnajdziemy w środku. Jak zatem urządzić miejsce, które z jednej strony ma zapraszać gości w nasze progi, z drugiej - jest zazwyczaj dość małe i nieustawne?

Optymalnym rozwiązaniem będzie otwarcie naszego przedpokoju na salon. To rozwiązanie idealnie sprawdzi się w małych wnętrzach, powiększając optycznie ich przestrzeń. Odnajdzie się także w większych pomieszczeniach, podkreślając ich reprezentacyjny charakter. Dodatkowym plusem będzie efekt wizualny – urządzony w konwencji salonowej nawet najmniejszy przedpokój nabierze zupełnie innego charakteru.

Z kolei w długim i wąskim przedpokój warto zdecydować się na wysoką zabudowę poprowadzoną na całą ścianę. Ciągnąca się po całej długości przedpokoju szafa to naprawdę sporo miejsca na przechowywanie. Śmiało pomieści większość zimowej garderoby, ulubioną kolekcję obuwia czy posłuży jako schowek na rzeczy rzadziej używane. Można także zorganizować tu miejsce na odkurzacz, deskę do prasowania czy inne niezbędne w domu akcesoria do sprzątania.

Strefa wejścia w bloku to także dobre miejsce na usytuowanie przy niej małej jadalni. Na pograniczu kuchni zintegrowanej z salonem mały stolik może stanowić umowną granicę między strefą dzienną a nocną. To bardzo praktyczna opcja, gdy nie mamy miejsca na dużą jadalnię. Dodatkowo nieduży stolik śmiało może stać się miejscem do pracy czy też po prostu do surfowania po internecie.

Bez względu na to jakie rozwiązanie wybierzemy, warto jest postawić na jasną kolorystykę ścian. Biel, beże czy jasne szarości to kolory nie tylko modne, ale i doskonale odbijające światło. Dzięki temu ich użycie gwarantuje, iż nasz przedpokój optycznie się powiększy, tworząc tym samym elegancką strefę wejścia.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH