Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W otwartej strefie dziennej urządzono salon, kuchnię i jadalnię. Okrągły stół dzięki swej subtelnej formie stał się jej głównym elementem dekoracyjnym. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.

W otwartej strefie dziennej urządzono salon, kuchnię i jadalnię. Okrągły stół dzięki swej subtelnej formie stał się jej głównym elementem dekoracyjnym. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 07 lip 2015 13:26 (aktualizacja: 31 marz 2016 08:42)

15 pomysłów na salon połączony z kuchnią i jadalnią

Otwarta strefa dzienna to modne i praktyczne rozwiązanie. Zobacz jak ją urządzić.

Otwarta strefa dzienna to niezwykle modne rozwiązanie. Cieszy się dużą popularnością zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach w bloku. To bowiem przestrzeń miła i przyjazna w aranżacji. O wiele łatwiej jest bowiem aranżować przestrzeń pozbawioną sztucznie stworzonych barier.

Pozbawiona sztucznie stworzonych barier strefa dzienna pozwala nie tylko optycznie powiększyć przestrzeń całego lokum – dodając mu co najmniej kilka metrów kwadratowych, ale też funkcjonalnie ją urządzić. Bez zbędnych podziałów i dodatkowych ścian, nasze wnętrze może wyglądać naprawdę imponująco.

Urządzając salon z kuchnią i jadalnią trzeba jednak przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim zabudowa kuchenna nie może zdominować całego wnętrza. Wręcz przeciwnie – musi stać się tłem dla salonowej aranżacji. Należy zatem pamiętać, by meble kuchenne pasowały do wystroju całej strefy dziennej - zarówno pod względem koloru, jak i formy.

Nie znaczy to jednak, że nie możemy bawić się różnorodnymi stylami. Wręcz przeciwnie – wszelkiego rodzaju wariacje stylistyczne na pewno podniosą walory estetyczne kreowanej przez nas przestrzeni. Należy jednak uważać by nie przesadzić z fuzją różnorodnych elementów, bądź po prostu unikać zbyt ekstrawaganckich kontrastów.

Należy zadbać o spójną koncepcję wystroju dla wszystkich stref użytkowych. Ważny jest zarówno dobór kolorystyki, jak i materiałów wykończeniowych. Trzeba też pamiętać o proporcjach między poszczególnymi strefami - jadalnia nie powinna być większa od salonu czy kuchni.

Jeżeli nie jesteśmy pewni naszych umiejętności aranżacyjnych, zaprośmy do współpracy architektów wnętrz. Te doświadczone w projektowaniu osoby na pewno pomogą stworzyć nam spójną stylistycznie, intrygującą, a przy tym funkcjonalną w pełni zintegrowaną przestrzeń dzienną.

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA