Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W otwartej strefie dziennej białą zabudowę kuchenną ulokowano na jednej ścianie, tworząc elegancki aneks kuchenny. Projekt: Arkadiusz Grzędzicki. Fot. Bartosz Jarosz.

W otwartej strefie dziennej białą zabudowę kuchenną ulokowano na jednej ścianie, tworząc elegancki aneks kuchenny. Projekt: Arkadiusz Grzędzicki. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 22 lis 2015 10:44 (aktualizacja: 25 lis 2015 10:46)

15 pomysłów na salon z aneksem

Jak urządzić salon z aneksem? Zobaczcie nasze propozycje.

Otwarta strefa dzienna to coraz bardziej popularne rozwiązanie. Cieszy się dużą popularnością zarówno w domkach jednorodzinnych, jak i mieszkaniach w bloku. I nic w tym dziwnego. To bowiem rozwiązanie niezwykle praktyczne, pozwalające nie tylko optycznie powiększyć przestrzeń całego lokum – dodając mu co najmniej kilka metrów kwadratowych, ale też funkcjonalnie ją zagospodarować. Bez zbędnych podziałów i dodatkowych ścian, nasze wnętrze może wyglądać naprawdę imponująco.

Urządzając salon z aneksem kuchennym trzeba jednak przestrzegać kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim zabudowa kuchenna nie może zdominować całego wnętrza. Wręcz przeciwnie – musi doskonale się w nie wtopić. Dlatego najlepiej zdecydować się na urządzenie kuchni na jednej ze ścian. Jeżeli jednak jesteśmy pasjonatami gotowania i potrzebujemy więcej miejsca w kuchni – zdecydujmy się na zabudowę w kształcie litery L bądź praktyczny półwysep kuchenny. Takie rozwiązanie nie zaburzy organizacji przestrzeni naszego salonu.

Należy również pamiętać by meble kuchenne pasowały do wystroju całej strefy dziennej. Najlepiej wybrać takie, które nie tylko wpiszą się w przyjętą koncepcję stylistyczną, ale będą idealnie się w nią komponowały. By uzyskać pożądany efekt warto zadbać o każdy szczegół – spójność kolorystyczną, równowagę między materiałami wykończeniowymi, a nawet takie detale, jak uchwyty meblowe czy ich celowy brak.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA