W niewielkim mieszkaniu strefa wejścia przybrała salonowy charakter. Świadczy o tym udekorowana kamieniem ściana oraz elegancki biokominek. Projekt: Arkadiusz Grzędzicki. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

W niewielkim mieszkaniu strefa wejścia przybrała salonowy charakter. Świadczy o tym udekorowana kamieniem ściana oraz elegancki biokominek. Projekt: Arkadiusz Grzędzicki. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
02 gru 2014 20:36

20 pomysłów na mały przedpokój

Przedpokój to wizytówka naszego domu. Dlatego należy z niezwykłą starannością zadbać o jego wystrój. Podpowiadamy jak to zrobić, by już od progu zachwycał gości.

Mały przedpokój często przyprawia nas o wielki ból głowy. Jak go urządzić, tak by maksymalnie zagospodarować niewielką przestrzeń, a przy okazji stworzyć całkiem niezłą aranżację? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów.

Pierwszym, wymagającym najmniejszych nakładów finansowych, jest optyczne powiększenie przestrzeni korytarza za pomocą luster. Te z męskiego punktu widzenia zbędne elementy wystroju, pełnią istotną rolę w aranżacji wnętrz. I wbrew pozorom nie jest nią możliwość w pełni podziwiania swej krasy przez panią domu. Umiejętnie dobrane lustra optycznie podwoją przestrzeń naszego korytarza, stając sie przy tym ciekawym elementem dekoracyjnym.

Drugim sposobem na aranżację strefy wejścia jest ciekawe jej zabudowanie. To rozwiązanie najlepiej sprawdza się w długich i wąskich korytarzach. Wysoka zabudowa jest poza tym niezwykle praktyczna. Daje całkiem sporo dodatkowego miejsca na przechowywanie, a jej fronty mogą dodatkowo optycznie powiększac naszą przestrzeń. Wystarczy wybrać je w jasnym kolorze lakierowanym na wysoki połysk bądź zdecydować się nie tafle luster montowane zamiast płyt.

Ostatnim z proponowanych przez nas sposobów na mały przedpokój jest zintegrowanie go z całą strefą dzienną. I choć wymaga ona często wyburzenia co najmniej jednej ścianki, to efekty przerosną nasze najśmielsze oczekiwania. W ten sposób nie tylko dodamy naszemu salonowi kilka metrów kwadratowych, ale też podkreślimy reprezentacyjny charakter całej strefy dziennej. W końcu przedpokój urządzony jak salon jest najlepszą wizytówką domu.

WASZE KOMENTARZE (6)

DODAJ KOMENTARZ
 • Martyna, 2017-08-19 18:39:11

  Dobre podpowiedzi w zakresie mebli do przedpokoju są też na
 • kaja, 2016-05-17 20:19:04

  Ja mam w przedpokoju ściany w tynku japońskim, a meble kupiłam w Agacie i tak dobraliśmy zestaw ze wszystko ładnie ze sobą się komponuje.
 • Hana, 2016-03-17 00:12:25

  Chciałabym mieć taki duży przedpokój, ale niestety, dlatego tym bardziej urzadzalam go tak aby chociaz optycznie go powiekszyc, przy dobieraniu kolorów pomagala mi aplikacja kreator wnetrz na stronie śnieżki.
 • maja, 2016-03-16 17:08:39

  w takich newralgicznych miejscach jak przedpokój, gdzie łatwo zabrudzić ściany dobrze sprawdzają się farby plamoodporne takie jak magnat ceramic. Zabrudzenia wystarczy szybko przetrzeć szmatka nasączoną wodą z detergentem i po plamie nie ma śladu.
 • Outlet budowlany Kinga, 2014-12-14 17:32:33

  Do przedpokoju najlepiej wybierać farby odpor ne na szorowaie w klasie min. 3. np: dokonałe Alppina Revolution.
 • Kasia_79, 2014-12-12 11:18:20

  Ale śliczny kolor ścian na 1 zdjęciu:D Przy wystroju wnętrz ciekawą rolę może spełniać tzw. sucha zabudowa wnętrz.

POLECAMY W SERWISACH