Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Fot. Dekoria.

  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 15 kwi 2009 22:43 (aktualizacja: 18 gru 2013 10:42)

Dekorujemy okna

Jak dekorować okna, radzi Anna Malinowska z firmy Asymetria Studio

Ekspert radzi
Anna Malinowska
Odpowiednie „ubranie” okna nie jest wcale proste – tym bardziej, że na rynku mamy obecnie tak wiele przeróżnych opcji, z których możemy skorzystać. Zasłony, rolety rzymskie, drewniane, kotary, kurtyny, firany, żaluzje, plisy. Dlatego, by nie zagubić się w tym gąszczu propozycji i wybrać coś najodpowiedniejszego, skorzystajmy z rady eksperta
Anna Malinowska, ekspert z firmy Asymetria Studio

Rodzaj pomieszczenia a dekoracja okien
Wybór dekoracji okien zależy od rodzaju pomieszczenia i potrzeb mieszkańców. Do salonu pasują tradycyjne firany i zasłony, jak i rolety rzymskie, które mogą być łączone z zasłonami.Zazwyczaj wybieramy szlachetne jednokolorowe tkaniny, będące tłem dla innych elementów dekoracyjnych. W sypialni możemy zastosować bardziej ozdobne materiały, wzorzyste lub z widoczną fakturą. Zasłony mogą miękko leżeć na podłodze. Tkaniny zasłonowe często są też takie same, jak te na narzutach, obiciach i poduchach. Ponieważ okna w kuchni znajdują się często przy blacie roboczym bądź zlewie, musimy brać pod uwagę praktyczność ich dekoracji. Stosujemy zazwyczaj rolety rzymskie, które możemy podciągać do góry lub żaluzje drewniane, ponieważ łatwo jest je wyczyścić .W łazience również dobrze sprawują się rolety rzymskie oraz plisy zasłaniające dowolny fragment okna.

Osborne&Little
fot. Osborne&Little

Stylistyka wnętrza a rodzaj przesłony
Podstawowym kryterium wyboru przesłony jest stylistyka wnętrza. Klasyczne, stylowe pomieszczenia wymagają mocniejszych kolorów i bardziej szlachetnych tkanin. Mogą pojawiać się też wzory. Do nowoczesnego, minimalistycznego wnętrza wybieramy proste, surowe, lekkie tkaniny – gładkie, z fakturą lub w nowoczesne desenie. Okucia, klamki i inne elementy pojawiające się we wnętrzu są istotne przy wyborze karniszy. Dekorując okna, zwłaszcza klasyczne, stosujemy sznury, chwosty i szarfy, które pozwalają nam upiąć i ozdobić zasłony. Na rynku jest też sporo magnesów stosowanych do nowoczesnych podpięć.

WASZE KOMENTARZE (5) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA