Kolekcja Resist z pokryciem Gladstone oddającym piękno naturalnego drewna. Od 503,07 zł. Fot. Porta

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Kolekcja Resist z pokryciem Gladstone oddającym piękno naturalnego drewna. Od 503,07 zł. Fot. Porta
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
08 sty 2018 09:06

Drzwi wewnętrzne - 15 modeli z cenami

Wybierając drzwi wewnętrzne, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj pomieszczenia, w jakim zostaną zamontowane.

Drzwi wewnętrzne pełnią ważną rolę w aranżacji wnętrza. Oprócz modnej stylistyki, nowoczesne modele oferują również ciekawe funkcje dodatkowe.

Odpowiednio dopasowane skrzydło gwarantuje nie tylko elegancki wygląd i przytulny charakter pomieszczenia, ale również komfort użytkowania przez wiele lat. Do gabinetu lub sypialni dobrym rozwiązaniem są drzwi o właściwościach akustycznych. Wytłumią one hałasy dobiegające z innych pomieszczeń. Jeśli sypialnia jest mała, warto pomyśleć o drzwiach otwieranych nietypowo, np. obrotowych lub przesuwnych. Taki rodzaj stolarki pozwala zaoszczędzić sporo miejsca, a ponadto może stanowić oryginalną dekorację.

Jeśli zależy nam na eleganckim wykończeniu wnętrza, warto wybrać drzwi ze szklanym wypenieniem na całej wysokości skrzydła. Są stylowe i praktyczne, jednak aby były bezpieczne, należy zwrócić uwagę na rodzaj szkła. Upewnijmy się, że wybieramy odporną na stłuczenia szybę hartowaną, szczególnie gdy drzwi będą zamontowane w pokoju dziecięcym.

W łazience najlepszym rozwiązaniem będą drzwi z otworami wentylacyjnymi lub specjalnym podcięciem, które zredukują panującą w środku duszność i wilgoć. Szczeliny sprawdzą się także w pomieszczeniach takich, jak garderoba czy spiżarnia, które zazwyczaj pozostają zamknięte. Innowacyjnym rozwiązaniem są także drzwi, na których zawieszać można dodatkowe elementy – tablice, pojemniki, wieszaki lub lustra. Dzięki tym akcesoriom drzwi będą pełnić dodatkowe funkcje i zyskają niepowtarzalny wygląd, a my znajdziemy miejsce na przechowywanie rożnych przedmiotów.

W kuchni praktyczne okażą się skrzydła, których powierzchnia pokryta jest lakierem. Ułatwi to usuwanie zabrudzeń. Drzwi kuchenne mogą stać się też doskonałym miejscem przekazywania informacji, za sprawą zawieszonej na nich tablicy lub wykończenia powierzchni farbą tablicową. Zapisane na drzwiach wiadomości przypomną o zabraniu do szkoły kanapek, spacerze z psem czy o wieczornym wyjściu do kina. Tekst: Marta Pancewicz

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • qqlka, 2018-01-24 18:06:36

    Nie ma to jak drewno. Też będę miała takie drzwi z przeszkleniami z mlecznej szyby w szarym kolorze, bo będą pasowały do nowoczesnego wnętrza. Może nie jestem oryginalna, ale uwielbiam połączenie szarości z bielą.

POLECAMY W SERWISACH