• Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
27 kwi 2010 10:37

Drzwi wizytówką wnętrza

Wybór drzwi, choć zwykle dokonywany na końcu, nie powinien być pochopny

Drzwi wewnętrzne wybieramy w momencie, gdy opracowany jest już ostateczny charakter pomieszczenia. Nie musi być ono wcale wykończone, jednak warto by posiadło w głównym zarysie swoje ostateczne oblicze.
Otóż nie każdy wie, że drzwi stosowane w domach jednorodzinnych mogą reprezentować odmienne wzornictwo i formy, dlatego też wybór odpowiedniego produktu nie powinien w żadnym wypadku być pochopny, ponieważ podjęta decyzja wpłynie na o ostateczny wygląd całej kompozycji wnętrza.

Fot. Interdoor.
Fot. Interdoor.

Przeszklone a może pełne
Drzwi przeszklone w kilku miejscach swojej powierzchni lub zrobione całkowicie ze szkła stosuje się w momencie, gdy zamierzamy pomieszczenie rozświetlić. Taki zabieg pomoże wizualnie powiększyć kubaturę całego wnętrza. Dokładniej wyjaśnia to Grzegorz Huziuk z firmy Villa Glass Studio - Drzwi szklane sprawiają wrażenie przestrzenności, dodają wnętrzom charakteru i szykowności. Dzięki użyciu specjalnie barwionego szkła, kolorystyka drzwi może zmienić się w zależności od zastosowanego rodzaju oświetlenia. Oczywiście szyby, oprócz swoich funkcji wizualnych i estetycznych, spełniają również zadania typowo użytkowe, na przykład informacyjne. Tak jest w przypadku przeszkleń występujących w drzwiach toalet i łazienek, gdzie przebijające się przez szybę zapalone światło jest oznaką, iż z danego pomieszczenia ktoś aktualnie korzysta.

W ofercie rynkowej dostępne są różne rodzaje szkła: ornamentowe, matowe, przezroczyste, półprzezroczyste, a nawet witrażowe. Natomiast drzwi pełne stosujemy głównie w pomieszczeniach, w których potrzebujemy większej prywatności, czyli na przykład w sypialniach czy gabinetach, ale także w pomieszczeniach typowo gospodarczych. Wyroby wewnętrzne bez przeszkleń zdecydowanie bardziej wygłuszają hałas. Dodatkowo są one polecane do domów zamieszkiwanych przez dynamiczne, z dużym temperamentem osoby, które mogłyby pod wpływem emocji zamknąć drzwi zbyt energicznie. Dlatego też wybór pomiędzy dodatkowym doświetleniem wnętrza, a potrzebą spokoju (czyli skuteczną ochroną akustyczną i większą intymnością) jest dość trudne i wymaga od inwestora całkowitego rozpoznania przeznaczenia pomieszczeń.

Zdobienia
Rodzaj wykończenia drzwi jest zależny od stylu panującego we wnętrzu. Pomieszczenia o charakterze rustykalnym powinny posiadać drzwi płaskie, bez wymyślnych zdobień, wręcz surowe. Najlepiej gdy będą to materiały naturalne, w klasycznych kolorach drewna. Styl historyzujący zaś to bogate wykończenie i dekoracje, starannie wykończone, z licznymi dopracowanymi detalami. Wykonane raczej z materiałów egzotycznych, z klamkami i okuciami nawiązującymi do epoki.

Levis
fot. Levis

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Gość, 2012-02-16 23:59:48

  WITAM

  W MOIM DOMKU TO JA MAM SIĘ CZUĆ KONFORTOWO. A NIE GOŚCIE KTÓRYM KOLOR SIĘ NIE PODOBA ALBO DRZWI IE TAKI ITP

  WOLNOŚĆ TOMKU W SWOIM DOMKU POZDRAWIAM
 • zibi, 2010-11-05 12:11:25

  A ja wybrałem najtańsze z dostępnych w porcie z opcją montażu i bardzo się z tego powodu cieszę. Drzwi idealnie pasują do wnętrza, a niestety ludzie bardzo często zapominają że dobiera się drzwi do wystroju i czasem po prostu nie ma sensu wydawać gotówki bo i tak efektu nie będzie.
 • Greg, 2009-03-16 12:50:33

  Jestem "szczęśliwym " nabywcą drzwi pokojowych classena. Po zamontowaniu 4 drzwi okazało się, że jednym kluczem, obojętnie z których drzwi można otworzyć wszystkie 4. Po usilnych staraniach zakupu zamków zamienników, nie udało się mi dopasować zamek innej firmy. Pozostało mi napisać do producenta. Zrobiłem to kilkakrotnie (drogą mailową), bez odpowiedzi, chociaż proponowałem pokrycie z własnych środków, zakup nowych zamków (tym razem z różnymi kluczami) Otwarta firma dla wszystkich, -drzwi też- nie ma co...

POLECAMY W SERWISACH