W dużym, przestronnym salonie okna stanowią ważne źródło światła. Ubrane w eleganckie zasłony podkreślające wytworność aranżacji. Projekt: Katarzyna Koszałka. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

W dużym, przestronnym salonie okna stanowią ważne źródło światła. Ubrane w eleganckie zasłony podkreślające wytworność aranżacji. Projekt: Katarzyna Koszałka. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
18 wrz 2014 12:22

Duże okna w salonie. Modnie czy wygodnie?

Duże okna w salonie dla jednych to ogromna dawka naturalnego światła, dla drugich - ogromny problem.

Coraz częściej budując dom czy wybierając mieszkanie decydujemy się na duże przeszklenia w strefie dziennej. To modne rozwiązanie bardzo przypadło nam do gustu.

Co jednak z myciem tak wielkich powierzchni? Czy możną je udekorować tak ogromne przeszklenia? I przede wszystkim jak zaaranżować salon, gdy zamiast ścian mamy okna? Czy zatem to modne rozwiązanie jest w ogóle praktyczne? Przemawia za tym kilka rozsądnych argumentów:

Po pierwsze – więcej światła

Duże okna to na pewno więcej naturalnego światła , a co za tym idzie więcej pozytywnej energii na co dzień. Światło słoneczne wypływa bowiem na nasze samopoczucie, nastrój i pozytywne emocje. Żadne sztuczne oświetlenie nie zastąpi dobroczynnego wpływu promieni słonecznych na nasz organizm.

Po drugie – mniej znaczy więcej

Duże okna z pewnością ograniczają nasze możliwości aranżacyjne, a dokładnie wykluczają standardowe rozwiązania. Nie możemy bowiem ustawić wszystkiego przy ścianie, której w zasadzie nie ma. Dlatego musi o wiele starannej przemyśleć wystrój naszego salonu. Najlepiej uciec się do podstawowej zasady minimalizmu – mniej znaczy więcej, a co za tym idzie zrezygnować z części wyposażenia. Jego brak na pewno zrekompensuje widok za oknem.

Po trzecie – więcej przestrzeni

Wysokie okna zazwyczaj nierozłącznie związane są z niestandardową wysokością pomieszczeń. Dotyczy to nie tylko domów jednorodzinnych, ale też apartamentowców. Otwarta na dwie kondygnacje przestrzeń salonu daje poczucie niczym nieograniczonej wolności w czterech kątach. Wrażenie – gwarantowane.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH