Symetryczne tafle luster dodatkowo skrywają pojemne szafki. Projekt: Magdalena Smyk. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Symetryczne tafle luster dodatkowo skrywają pojemne szafki. Projekt: Magdalena Smyk. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
17 sie 2016 17:11

Jak optycznie powiększyć przestrzeń salonu?

Jak powiększyć przestrzeń małego salonu? Poznajcie 5 sprawdzonych trików.

1. Kuchnia otwarta na salon

Kuchnia otwarta na salon to optymalny sposób na zagospodarowanie małego mieszkania. Połączenie obu funkcjonalnych przestrzeni zawsze zagwarantuje kilka metrów kwadratowych powierzchni użytkowej więcej. Często też to dodatkowe miejsce na jadalnię.

2. Lustra we wnętrzu

Szklane tafle, które często zawieszamy tylko i wyłącznie, by móc sprawdzić, czy wyglądamy dobrze, potrafią zdziałać cuda w naszych wnętrzach. To jeden z najprostszych, a przy tym najtańszych sposobów na optyczne powiększenie także salonu. Lustra bowiem doskonale multiplikują przestrzeń, a odpowiednio zawieszone mogą stwarzać efekty przechodzące najśmielsze oczekiwania. Lustra to także doskonały pomysł na fronty naszych szaf. W tej roli nie tylko optycznie powiększą przestrzeń, ale też elegancko ozdobią tradycyjną szafę, która w salonie nie zawsze jest meblem pożądanym.

3. Fronty na wysoki połysk

Także lakierowane na wysoki połysk fronty szafek optycznie powiększają naszą przestrzeń. Pięknie odbijają one światło, czyniąc nasz salon jasnym i świetlistym. Zwłaszcza, gdy wybierzemy jasną kolorystykę. Nie jest tajemnicą, że jasne kolory we wnętrzach doskonale powiększają przestrzeń. W tej roli sprawdzają się wszelkie barwy o jasnej tonacji. Decydując się więc na taką kolorystykę, warto sięgnąć po modne szarości, uniwersalna biel bądź tradycyjne beże.

4. Fototapeta z motywem głębi

Fototapety z motywem głębi to dość nowatorski sposób na optyczne powiększenie przestrzeni naszego salonu. Jednakże ilość dostępnych na rynku wzorów czy motywów stwarza nieograniczone wręcz możliwości aranżacyjne. Efektowi głębi zazwyczaj towarzyszy tzw. efekt Wow!

5. Dekoracyjne fronty

Fotograficzne nadruki z motywem głębi to także doskonały sposób na dekorację frontów szaf. Podobnie jak tafle luster czy lakierowane na wysoki połysk powierzchnie idealnie zakamuflują ten mało salonowy mebel w naszej strefie dziennej.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH