W przestronnym apartamencie strefa wejściowa została w pełni zintegrowana z otwartą przestrzenią dzienną, tak iż wchodząc tu w pełni odczuwamy salonowym charakter całej aranżacji. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

W przestronnym apartamencie strefa wejściowa została w pełni zintegrowana z otwartą przestrzenią dzienną, tak iż wchodząc tu w pełni odczuwamy salonowym charakter całej aranżacji. Projekt: Karolina Łuczyńska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
07 kwi 2015 14:35

Jak urządzić przedpokój? 15 sprawdzonych sposobów

Masz wąski, długi, a przy tym nieustawny przedpokój? Zobacz jak go urządzić z pomocą architekta.

Przedpokój to wizytówka naszego domu. Jego wystrój stanowi swoiste preludium dla aranżacji całego wnętrza - zapowiada, co odnajdziemy w środku. Jak zatem urządzić miejsce, które z jednej strony ma zapraszać gości w nasze progi, z drugiej - jest zazwyczaj dość małe i nieustawne?

Optymalnym rozwiązaniem będzie otwarcie naszego przedpokoju na salon. To rozwiązanie idealnie sprawdzi się w małych wnętrzach, powiększając optycznie ich przestrzeń. Odnajdzie się także w większych pomieszczeniach, podkreślając ich reprezentacyjny charakter. 

Warto więc na pozbycie się jakichkolwiek ścianek oddzielających obie przestrzenie, a co za tym idzie i drzwi. Tym bardziej, iż w niedużych mieszkaniach zazwyczaj nie jesteśmy w stanie funkcjonalnie wykorzystać przestrzeni zamkniętego przedpokoju. Dodatkowym plusem będzie efekt wizualny – urządzony w konwencji salonowej nawet najmniejszy przedpokój nabierze zupełnie innego charakteru.

Z kolei w długim i wąskim przedpokój warto zdecydować się na wysoką zabudowę. Ciągnąca się na całej długości przedpokoju szafa to naprawdę dużo miejsca na przechowywanie. Śmiało pomieści większość zimowej garderoby, pokaźną kolekcję obuwia czy też posłuży jako schowek na rzeczy rzadziej używane. Można także zorganizować tu miejsce na odkurzacz, deskę do prasowania czy żelazko.

Jest też kilka pomysłowych trików pozwalających na optyczne powiększenie urządzanej przez nas przestrzeni. Pierwszym z nich będzie jasna kolorystyka ścian. Biel, beże czy jasne szarości to kolory nie tylko modne, ale i doskonale odbijające światło. Dzięki temu ich użycie gwarantuje wizualną optymalizację aranżowanej przestrzeni.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH